Německé úřady vyzývají, aby se lidé před návštěvami otestovali

Navštívíte-li o velikonočních svátcích prarodiče nebo tetu se strýcem, tak se nejdříve otestujte na koronavirus. Německé úřady spolu s lékaři takto vyzývají veřejnost, aby nepodceňovala riziko přenosu infekce. Obyvatelé Německa mají nejméně jednou týdně zdarma přístup k rychlotestu a v prodeji jsou také samotestovací sady pro domácí použití.

Ilustrační foto
doporučujeme

"Až o Velkém pátku nebo na Boží hod Velikonoční půjdete za babičkou a dědou, tak si ráno udělejte test," řekl v televizi rbb šéf německého sdružení lékařů intenzivní péče DIVI Christian Karagiannidis. Možnosti testování připomínají na svém webu také vedení Berlína a další spolkové země.

Karagiannidis upozornil na to, že kvůli mutacím se šiřiteli koronaviru staly i děti, které dlouho zůstávaly infekcí zasaženy jen minimálně. "Jsme v nejkritičtějším bodě pandemie za posledních 12 měsíců," varoval.

Karagiannidis byl jedním ze zastánců krátkodobé velikonoční uzávěry, na které se původně kancléřka Angela Merkelová dohodla s premiéry spolkových zemí. Od opatření ale kancléřka ustoupila a označila ho za chybu, za kterou se veřejnosti omluvila.

V Německu je obecně v soukromí povoleno setkání nejvýše pěti lidí ze dvou domácností bez započítání dětí do 14 let. V oblastech, které v sedmidenním průměru vykazují více než 100 nakažených na 100.000 obyvatel, mohou podle regionů platit přísnější podmínky, kdy na návštěvu může jen jeden člověk z cizí domácnosti.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počet úmrtí s covidem přesáhl 28.000, v pondělí přibylo 3843 případů

13.04.2021 22:02 Aktualizováno S pokračující pandemií koronaviru, která už si na celém světě vyžádala více než tři milióny obětí,…

Nizozemsko neuvolní karanténu ani po čtyřech měsících, oznámil Rutte

13.04.2021 20:30 Nizozemsko prodlouží přísná opatření přijatá kvůli pandemii nejméně do konce dubna. Oznámil to dnes…

Ve Švédsku přibývá nakažených nejrychleji v Evropě

13.04.2021 19:56 Aktualizováno Ve Švédsku nyní přibývá nakažených nejrychleji v Evropě a země hlásí největší zatížení jednotek…

Johnson & Johnson odkládá distribuci svých vakcín proti covidu v Evropě

13.04.2021 18:00 Aktualizováno Společnost Johnson & Johnson (J&J) kvůli vyšetřování vzácných případů krevních sraženin ve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama