Německo a Itálie kvůli koronaviru masově objednávají plicní ventilátory

Německo a Itálie kvůli epidemii nového koronaviru masově objednávají plicní ventilátory. Ty jsou životně důležité pro pacienty s koronavirem, kterým se v plicích vytváří tekutina a kterým tyto přístroje pomáhají s dýcháním. Informovala o tom agentura Reuters. V nemocnicích ventilátorů není dost, podle výrobců nyní poptávka výrazně převyšuje nabídku.

Přidejte svůj názor 16 komentářů

Lékaři
doporučujeme

Podle německého výrobce zdravotnických zařízení Drägerwerk si u něj berlínská vláda objednala 10.000 ventilátorů na intenzivní respirační péči. Je to největší objednávka v dějinách firmy a rovná se její celoroční produkci.

Těžce zasažená Itálie, kde nemocí COVID-19, kterou nový koronavirus způsobuje, onemocnělo už více než 10.000 lidí a 1000 už jí podlehlo, žádá 5000 ventilátorů a dalšího nezbytného zdravotnického zařízení. Podle šéfa švýcarské firmy Hamilton Medical Andrease Wielanda má Řím zřejmě méně než čtvrtinu potřebných dýchacích přístrojů. Hamilton Medical je největším světovým výrobcem plicních ventilátorů.

"V posledních letech si země vytvářely zásoby ventilátorů, aby se připravily na případnou problematickou situaci," řekl Wieland agentuře Reuters. "Nikdo ale nečekal, že situace nabude takových dramatických rozměrů," dodal. Více přístrojů chce podle něj americká armáda, Turecko nebo Čína. "Je velmi neobvyklé, když lékařské vybavení objednává přímo vláda," uvedl. "Za normálních okolností jsou v Německu objednavateli nemocnice a kliniky," poznamenal.

Společnost Hamilton Medical, která obvykle vyrábí 15.000 ventilátorů ročně, podle Wielanda zvýšila svou produkci o 30 až 40 procent. Navýšit výrobu plánuje ve své továrně v Lübecku na severu Německa i Drägerwerk. Novému koronaviru už na celém světě podlehlo na 4900 lidí.

Loading...
Vstupte do diskuze (16)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německo za den zaznamenalo 128 úmrtí na COVID-19, město Jena nařizuje…

31.03.2020 09:10 Německo za 24 hodin zaznamenalo zatím nejvíc úmrtí nakažených koronavirem - 128. Celkem je podle…

Švédská laxní cesta nemusí být nezodpovědná, míní profesoři o boji s…

31.03.2020 00:01 NÁZOR - Ačkoliv švédská vláda zakázala shromáždění více než 50 lidí, nevztahuje se to na školy,…

Itálie má přes 100 000 nakažených. USA se bojí nejhoršího

30.03.2020 22:12 Itálie je po dnes aktualizované bilanci druhou zemí po USA, kde počet nakažených překonal hranici…

Merkelová koronavirus nemá. Testy byly negativní

30.03.2020 22:11 Německá kancléřka Angela Merkelová se s největší pravděpodobností nenakazila koronavirem. I třetí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama