Německo bude kontrolovat hranici s Českem nejméně do 3. března

Nejméně do 3. března bude Německo pokračovat ve stávajících kontrolách na hranicích s Českou republikou a rakouskou spolkovou zemí Tyrolsko. Na dotaz agentury DPA to dnes uvedl mluvčí německého ministerstva vnitra Steve Alter.

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Němečtí policisté na hranicích dohlížejí na dodržování karanténních opatření, které Německo uvalilo na země považované za oblasti s výskytem nebezpečných mutací koronaviru. Na tomto seznamu je od 14. února také Česko s velkou částí Tyrolska.

Hraniční kontroly, ke kterým Německo z nařízení ministra vnitra Horsta Seehofera přistoupilo od 14. února, měly původně trvat deset dní. Již 16. února ale německá vláda nejméně do 3. března prodloužila nařízení, které dopravcům až na výjimky zakazuje do Německa přepravovat cestující ze zahraničních oblastí s nebezpečnými mutacemi koronaviru. Očekávalo se proto, že Německo prodlouží také hraniční kontroly, které na dodržování zmíněného nařízení a dalších karanténních opatření dohlíží.

Seehofer minulý týden ve čtvrtek na inspekci česko-saského hraničního přechodu Breitenau/Krásný Les řekl, že hraniční kontroly budou pravděpodobně pokračovat déle než deset dní. Uvedl, že délka kontrol bude záviset na epidemické situaci v Česku, která se podle něj nemění.

Do Německa nyní z Česka mohou cestovat pouze němečtí občané a lidé, kteří mají v Německu nahlášen pobyt nebo do země cestující z humanitárních důvodů. Takovými důvody jsou pohřeb či péče o člena rodiny. Všichni po příjezdu ale musí do karantény. Výjimku z karantény mají vybraní pendleři, především zdravotníci, pečovatelé či energetici, a také dopravci zboží.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ONLINE: Přes 14 tisíc nově nakažených. Česko je nejhorší v EU, počet…

26.02.2021 10:30 Aktualizováno V Česku přibylo ve čtvrtek 14 457 nově nakažených lidí. Počet úmrtí s koronavirem se k dnešní osmé…

Polští mladíci letěli do Mexika za prací, namísto toho přišli o orgány

26.02.2021 08:11 Polskem otřásl osud dvou dvacetiletých mladíků, kteří tento měsíc odletěli do Mexika za přislíbenou…

Nakažlivější mutace koronaviru je v Česku. Vláda zváží omezení pohybu

25.02.2021 22:05 Aktualizováno Ve středu přibylo v Česku 13 657 nakažených. Vláda bude dnes pokračovat v jednáních o zpřísnění…

Audit z Bruselu: Babiš je ve střetu zájmů ohledně zemědělských dotací.…

25.02.2021 22:05 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš je podle druhého auditu Evropské komise ohledně čerpání zemědělských dotací ve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama