Německo by mohlo začít uvolňovat opatření, domnívají se experti

Německo by mohlo začít s uvolňováním některých opatření, která země zavedla v souvislosti s šířením koronaviru. Vláda spolkové republiky by například mohla znovuotevřít školy, obchody a restaurace, pokud zároveň dohlédne na dodržování hygienických předpisů a bezpečných rozestupů.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Vyplývá to ze studie německé akademie věd Leopoldina, která byla dnes zveřejněna a kterou při uvolňování opatření hodlá zohlednit německá kancléřka Angela Merkelová.

Akademie v 19stránkovém dokumentu zároveň doporučuje, aby Němci na veřejnosti nosili roušky. "Každý občan by měl do budoucna mít podobnou ochranu nosu a úst a nosit ji pokaždé, když nelze dodržovat pravidla společenského odstupu," citoval magazín Spiegel vedoucího instituce Geralda Hauga.

Německá vláda také může postupně otevřít své úřady. Omezení týkající se cestování a pořádání veřejných akcí by však měla být zrušena velmi pozvolna. Otevření škol by se mělo týkat hlavně těch pro starší děti a dospívající. U dětí z mateřských škol totiž nelze zaručit, že budou dodržovat bezpečnostní opatření či rozestupy.

Současná opatření v Německu platí do 19. dubna. Jejich případné uvolnění či prodloužení projedná Merkelová s ministerskými předsedy jednotlivých spolkových zemí tuto středu.

"Za každou cenu se musíme vyhnout druhé vlně nákazy," domnívá se Haug. Německo má nyní přes 126.000 nakažených, onemocnění covid-19 podlehlo bezmála 3000 lidí.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Polsko hlásí za sobotu rekordní počet nově nakažených

07.06.2020 09:28 V Polsku se v sobotu objevilo 576 nových případů nákazy koronavirem, což je podle polských médií…

V Německu klesl počet nově nakažených koronavirem

07.06.2020 09:22 Počet lidí, kteří se v Německu za posledních 24 hodin nakazili koronavirem, se zvýšil o 301 na…

Sedmiletá dívka si kreslila, způsobila škodu za téměř milion

07.06.2020 08:56 Vyrýváním sněhových vloček na karoserie aut způsobila sedmiletá dívka v německé spolkové zemi Sasko…

Na Lampeduse hořely desítky lodí, kterými připluli migranti

06.06.2020 21:26 Aktualizováno Desítky lodí, jimiž od afrických břehů na italský ostrov Lampedusa dorazili migranti, v pátek večer…

Související:

Právě se děje

Další zprávy