Německo chystá pietu za oběti koronaviru

Přes 70.000 německých obětí koronaviru není pouhým statistickým číslem, za každým mrtvým se skrývá lidský osud. Dnes to v projevu prohlásil německý prezident Frank-Walter Steinmeier. S oběťmi se proto podle prezidenta Německo rozloučí 18. dubna pietou v Berlíně, které se zúčastní vedle pozůstalých i státní představitelé.

Frank-Walter Steinmeier
doporučujeme

"70.000 obětí, to není jen prostý výčet a ani součást statistiky. Za každým číslem je osud a člověk, který nás opustil. Jsou to lidé, které jejich milovaní ztratili," řekl Steinmeier.

Prezident uvedl, že mnoho lidí s nemocí covid-19 umíralo v osamění a že také pohřby se musely konat jen v nejužším kruhu. "Další příbuzní a přátelé se připojit nesměli," řekl.

"Zemřelé bychom si ale měli připomenout společně jako společnost. V Berlíně se 18. dubna bude konat pieta za účasti státních představitelů a pozůstalých. A pokud to pandemie a omezení umožní, pak snad i s dalšími hosty," prohlásil.

Steinmeier zdůraznil, že žádná oběť koronaviru nebude zapomenuta a že vyslyšení dojdou i pozůstalí. "Ve vašem žalu a s vaší bolestí nejste sami," dodal.

Projev Steinmeier přednesl před setkáním s pozůstalými po obětech koronaviru. Část z nich přijal ve svém berlínském sídle na zámku Bellevue, s dalšími hovořil přes telemost.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Důchodce na severu Itálie zastřelil čtyři lidi

11.04.2021 13:00 Penzista zastřelil svou ženu, postiženého syna a manželský pár ze sousedství v širší aglomeraci…

ONLINE: Přibylo 2198 nakažených. Cestování mezi okresy v noci skončí. Po…

11.04.2021 11:06 Aktualizováno Za sobotu přibylo 2198 nakažených. O půlnoci na pondělí v Česku po půl roce končí nouzový stav.…

Francie prodlouží rozestupy mezi vakcínami a začne očkovat všechny starší…

11.04.2021 09:17 Francie prodlouží odstupy mezi první a druhou dávkou vakcín na bázi mediátorové RNA na šest týdnu…

V Rakousku zadrželi možného pomocníka atentátníka z Vídně

10.04.2021 21:10 Rakouská policie zatkla muže, kterého podezřívá, že byl zapojený do přípravy teroristického útoku,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama