Německo hlásí 11. případ nákazy koronavirem

Německo dnes potvrdilo jedenáctý případ nákazy novým typem koronaviru. Nakazilo se dítě jednoho ze zaměstnanců firmy Webasto, která sídlí v bavorské obci Stockdorf u Mnichova. Už dříve se virus prokázal i u jeho sourozence, informovala s odvoláním na bavorské ministerstvo zdravotnictví agentura DPA.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Novým koronavirem se v Německu nakazilo sedm zaměstnanců firmy Webasto, která vyrábí automobilové díly. Stalo se to v polovině ledna při školení, jehož se zúčastnila jejich kolegyně z Číny, která si příznaků nemoci všimla až při návratu do vlasti. Od jednoho ze zaměstnanců se nakazily i jeho dvě děti. Otec i oba jeho potomci jsou ve stabilizovaném stavu.

Koronavirem se nakazili také dva Němci, kteří o víkendu přiletěli evakuačním letadlem z čínského města Wu-chan. Právě z metropole provincie Chu-pej se začal nový koronavirus šířit. Nyní jsou v péči lékařů ve Frankfurtu nad Mohanem. Zbylí cestující ze stejného letadla museli po návratu do Německa na dva týdny do karantény.

Celosvětově se virem nakazilo přes 17.000 lidí a nejméně 362 jich nákaze podlehlo. V Evropě se nákaza prokázala kromě Německa také u lidí ve Finsku, Francii, Itálii, Rusku, Španělsku, Švédsku a Británii.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Starostové zakázali lidem ve Francii onemocnět

19.02.2020 15:42 Symbolické nařízení, které s ironickou nadsázkou zakazuje lidem chodit k lékaři, přijala skupina…

Airbus zrecykluje první obří A380. Udělá z něj visačky

19.02.2020 15:34 První obří letoun Airbus A380, který byl nasazen do provozu v roce 2007, čeká recyklace. Bude…

Bizarní obstrukce trvá. Slovenský parlament je paralyzován

19.02.2020 13:28 Aktualizováno Slovenská sněmovna ani dnes nezahájila rozpravu k sociálnímu balíčku a k istanbulské úmluvě o…

Nelegální migranti se valí přes ČR do Německa. Pochází hlavně z těchto tří…

19.02.2020 12:49 Migranti, kteří nelegálně překračují hranice z Česka do Německa, nejčastěji pocházejí z Turecka,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama