Německo má 13 554 nových případů covidu, ve středu padne důležité rozhodnutí

V Německu přibylo za posledních 24 hodin 13.554 případů nákazy koronavirem. Je to o něco méně než minulé úterý, uvedl dnes podle agentury DPA Institut Roberta Kocha (RKI). Počet nakažených covidem-19 začal v zemi razantně stoupat v říjnu a před dvěma týdny se ustálil na vysokých hodnotách. Trvalejší pokles po částečném uzavření ekonomiky zatím nenastal.

Covid-19, ilustrační foto
doporučujeme

Nejvíce nových nemocných vykázalo Německo v pátek - bylo jich 23.648. Minulé úterý bylo ohlášeno 14.419 případů nákazy. V pondělí pak přibylo 10.864 nakažených, což bylo o něco více než minulé pondělí. RKI připomíná, že čísla bývají počátkem týdne nižší, protože o víkendu se méně testuje.

V Německu, které má přibližně 83 milionů obyvatel, se od začátku pandemie nakazilo Sars-CoV-2 nejméně 942.687 lidí. Počet těch, kteří s touto nemocí zemřeli, k dnešnímu dni stoupl o 249 na 14.361. RKI odhaduje, že 636.700 lidí se z nemoci mezitím uzdravilo.

Šéfové spolkových zemí se v pondělí večer dohodli, že stávající omezení zavedená proti šíření pandemie prodlouží do 20. prosince, napsala agentura DPA. Konečné rozhodnutí má padnout ve středu na jejich poradě s kancléřkou Angelou Merkelovou. Původně měly mít restaurace a volnočasová a kulturní zařízení zavřeno jen do konce listopadu.

Před středeční poradou se spolkové země dohodly také na dalších návrzích pravidlech pro zimní svátky. Podle agentury DPA jejich premiéři navrhují, aby byla v období od 23. prosince do 1. ledna umožněna soukromá setkání až deseti lidí z různých domácností. Dosud platí, že se k jedné domácnosti mohou připojit nejvýše dva členové druhé domácnosti.

Předsedové vlád spolkových zemí na druhé straně vyzývají lidí, aby si před Vánocemi naordinovali pokud možno několikadenní karanténu. Podle nich by tomu pomohlo, kdyby školákům začaly zimní prázdniny už 19. prosince.

Země dále navrhují zakázat silvestrovské ohňostroje na frekventovaných veřejných prostranstvích. Zamezit se tak má tvoření větších skupin. Obecně premiéři doporučují vzdát se silvestrovských ohňostrojů.

Spolkové země rovněž chtějí vyzvat zaměstnavatele, aby zvážili, zda by své prostory nemohli v období kolem Vánoc uzavřít, a to tím, že vyhlásí podnikové prázdniny, nebo hromadně umožnění práci z domova od 23. prosince do 1. ledna.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Registrační systém k očkování měl po spuštění potíže, Pfizer omezí dodávky…

15.01.2021 21:58 Aktualizováno Čína zaznamenala nejvyšší denní přírůstek nakažených koronavirem za posledních více než deset…

Polsko chce trestat Facebook či Twitter, chystá k tomu zákon

15.01.2021 21:55 Aktualizováno Polské ministerstvo spravedlnosti dnes oznámilo, že připravuje nový zákon, který by měl omezit moc…

Pfizer dočasně omezí dodávky vakcíny do Evropy. Země chtějí vysvětlení

15.01.2021 21:43 Aktualizováno Farmaceutická firma Pfizer dočasně omezí dodávky své vakcíny proti nemoci covid-19 do Evropy,…

V létě se bude cestovat s očkovacími pasy a testy, myslí si Leyenová

15.01.2021 21:37 Podle předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové bude možné v Evropské unii v létě…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama