Německo hlásí 6868 nových případů koronaviru, Horní Rakousy zpřísňují restrikce

Německo hlásí 6868 nových případů nákazy koronavirem a 47 úmrtí za posledních 24 hodin, uvedla dnes agentura Reuters s odvoláním na Institut Roberta Kocha.

Důležitá je hygiena. Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

Česko, které má přibližně osmkrát méně obyvatel, ohlásilo za pondělí 8076 nově potvrzených případů, což představuje nejvyšší nárůst v prvním pracovním dni týdne od začátku epidemie.

O den dříve v Německu přibylo 4325 nových případů, což bylo méně než v předchozích dnech. Podle agentury DPA jsou ale běžně víkendové údaje menší, neboť se méně testuje a úřady také nedostávají údaje ze všech laboratoří. I tak zůstala německá bilance nižší než v Česku, kde se v neděli potvrdilo 5059 nových případů.

V Německu se od počátku pandemie nakazilo 373.167 lidí. Na komplikace spojené s nemocí covid-19, způsobovanou koronavirem, zemřelo 9836 lidí.

V Rakousku za posledních 24 hodin přibylo 1524 potvrzených případů nákazy koronavirem, informuje OE24. Od počátku epidemie se v Rakousku infekce koronavirem prokázala u více než 67.000 lidí. S covidem-19 zemřelo 914 nakažených. Přes 51.400 lidí se viru SARS-CoV-2 zbavilo.

Nad hranicí jednoho tisíce se denní přírůstky v Rakousku drží od 13. října. Dosavadní rekord v počtu nakažených za den ohlásila alpská země v sobotu, kdy přibylo 1747 případů. V nemocnicích je nyní 889 pacientů s covidem-19, z toho 145 na jednotkách intenzivní péče.

Nejvíce postiženou spolkovou zemí zůstává hlavní město Vídeň. Za poslední den zde přibylo 333 případů. Následuje Tyrolsko (292) a Horní Rakousy (243).

Právě Horní Rakousy, které hraničí s Jihočeským krajem, dnes zavedly nová opatření proti šíření viru. Povinně se musí ode dneška v restauracích, hospodách a kavárnách registrovat všichni hosté. Poskytnout musí jméno, adresu a telefonní číslo. Provozovatelé musí tato data uchovávat čtyři týdny a případně poskytnout úřadům pro potřeby trasování. Přísnější opatření začala dnes platit také v hornorakouských domovech seniorů a pečovatelských domech.

V celém Rakousku se opatření zpřísní od pátku. Scházet se bude moci na většině soukromých akcí uvnitř jen šest a venku dvanáct dospělých. Některé spolkové země ale přijímají dodatečná omezení. Kromě Horních Rakous k nim už dříve přistoupily například i Tyrolsko či Salcbursko.

Omezení spojená s bojem proti šíření koronaviru rakouské hospodářství těžce postihla. Obzvlášť špatně je na tom cestovní ruch, který má podle rakouského statistického úřadu spolu s kulturou a volnočasovými aktivitami zhruba 15procentní podíl na HDP země. Například hlavní město Vídeň dnes oznámilo, že ve srovnání s loňským rokem ve městě v září přenocovalo o 75 procent méně turistů. Téměř úplně vypadly v září ze statistiky turisté z USA, Británie, Španělska či Ruska.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zběsilá jízda v Trevíru: Řidič zabil i devítitýdenní dítě. Nové informace…

02.12.2020 16:50 Aktualizováno Řidič vozu, který vjel v úterý na pěší zónu v Trevíru, s policií spolupracuje a vypovídá. Soud dnes…

EU chce zapomenout na spory s Trumpem a spolupracovat s USA. Dívejme se…

02.12.2020 16:32 Evropská unie chce po nástupu nového amerického prezidenta Joea Bidena výrazně posílit spolupráci…

Útok nožem v Haagu: Dva zranění, podle vyšetřovatelů nejde o terorismus

02.12.2020 16:15 Dva lidé byli zraněni při útoku nožem a požáru obchodu na hlavní nákupní třídě v centru…

Rakousko začne rozvolňovat. Otevře obchody a školy, od 24. prosince umožní…

02.12.2020 16:08 Aktualizováno Rakousko začne od pondělí uvolňovat přísná opatření, která přijalo v boji proti koronaviru. Na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama