Německo je kvůli orkánu Sabine paralyzováno. Stovky letů zrušeny, nejezdí vlaky

Kvůli orkánu Sabine, který na jihu Německa provázel v nárazech na horách vítr o rychlosti téměř 180 kilometrů v hodině, dnes německá letiště zrušila přes 800 letů. Od nedělního večera byla v celé zemi zrušena také dálková železniční doprava. Tu začaly německé železnice dopoledne postupně obnovovat, celý den ale ještě musí cestující počítat se zpožděním, informovala agentura DPA. Živel si v Německu už vyžádal několik těžce zraněných.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Lufthansa
doporučujeme

Dopoledne začaly německé železnice postupně obnovovat dálkové spoje s výjimkou Bavorska a Bádenska-Württemberska, kde platí kvůli vichru až do úterního dopoledne nejvyšší stupeň varování. "I zde platí, že bezpečnost má absolutní přednost - bezpečnost cestujících i našich spolupracovníků," řekl DPA dnes v poledne mluvčí železniční společnosti Deutsche Bahn Achim Stauss.

Výpadky postihly i spoje mezi Berlínem a Prahou, na mnoha místech v Německu od nedělního večera nefungovala ani regionální železniční doprava.

V částech Německa dnes zůstaly kvůli vichru uzavřené školy, týká se to například celého Bavorska, kde zůstalo ráno na 60.000 domácností bez elektřiny.

zdroj: YouTube

Letiště v Mnichově dnes zrušilo na 420 letů, desítky letů zrušilo letiště ve Stuttgartu. Stovky odřeknutých spojů jsou také na západě a severu země. Největší německé letiště ve Frankfurtu nad Mohanem počítalo na dnešek se zrušením 140 letů, vzdušné přístavy v Düsseldorfu a Kolíně nad Rýnem odřekly dohromady dalších 150 letů, Hamburk kolem 90. Dopady to má i na spojení s Prahou, odvoláno bylo několik letů.

Stejným potížím čelí i automobilová doprava. V některých částech Německa jsou kvůli vyvráceným stromům neprůjezdné úseky dálnic i dalších silnic.

Právě padající stromy si také vyžádaly několik vážně zraněných. V Saarbrückenu na západě země v neděli pozdě večer strom těžce zranil dva lidi, z nichž jeden je v ohrožení života. Vážné zranění hlavy utrpěl také šestnáctiletý mladík, na kterého v lese u Paderbornu v Severním Porýní-Vestfálsku spadla větev.

Poškozena byla i řada staveb, třebaže dopady bouře, které se Británii říká Ciara, zatím v Německu nebyly tak ničivé, jak se očekávalo. Ve Frankfurtu nad Mohanem rameno jeřábu v důsledku větru spadlo na tamní dóm, jemuž poškodilo střechu.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Muž s údajně českým občanstvím je ve Švédsku podezřelý z vraždy

25.02.2020 13:28 Dvacetiletý mladík jménem Mohamed, který má švédské a údajně také české občanství, byl ve Švédsku…

Nemocný premiér Pellegrini popřel, že je nakažený koronavirem

25.02.2020 13:23 Slovenský premiér Peter Pellegrini, který byl o víkendu hospitalizován, důrazně popřel spekulace,…

Úřady: Rakousko má nejspíš první případy nakažení koronavirem

25.02.2020 13:01 Rakousko má nejspíš první případy nakažení novým typem koronaviru. U dvou lidí hospitalizovaných v…

Británie i europarlament vyzvaly navrátilce z Itálie k izolaci

25.02.2020 12:56 Británie dnes vyzvala své občany, aby po návratu ze severní Itálie dobrovolně zůstali v izolaci.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama