Německo: Koronavirus má dalších pět lidí včetně vychovatelky

Novým koronavirem je v Německu nakažena i manželka muže, u něhož byla infekce potvrzena v úterý ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko. Vyplývá to z informací agentury DPA, která se odvolává na místní úřady, i ředitele kliniky v Düsseldorfu. Dvojice má dvě děti a žena pracuje ve školce, sdělil zemský ministr zdravotnictví Karl-Josef Laumann. Další dva nakažené dnes podle DPA hlásí také spolková země Bádensko-Württembersko na jihozápadě Německa. Během úterý a dneška tak byla nákaza v Německu hlášena dohromady u pěti pacientů.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

Z nejlidnatější německé spolkové země je hlášen druhý potvrzený případ koronaviru, informuje Die Welt.

"U druhé osoby, z blízkého osobního okolí pacienta, byl výsledek testu také pozitivní," oznámila univerzitní klinika v Düsseldorfu. Ředitel kliniky Dieter Häussinger později na tiskové konferenci potvrdil, že nakažená je manželka prvního pacienta.

Zemský ministr zdravotnictví Laumann řekl, že dvojice má dvě školou povinné děti, které ale nevykazují žádné příznaky nemoci COVID-19 a jsou v péči babičky. Výsledky testů se v jejich případě očekávají v nejbližších hodinách.

Laumann rovněž oznámil, že nová pacientka pracuje jako vychovatelka ve školce. Dětem z tohoto zařízení a jejich rodičům úřady nařídily, aby zůstali doma.

Manželský pár se ještě dva týdny účastnil společenského života v době, kdy "vir tak postoupil, že se lidé mohli nakazit", řekl dále Laumann.

Už v úterý testy prokázaly nákazu novým typem koronaviru u 25letého muže z Göppingenu v Bádensku-Württembersku a právě u muže z Heinsbergu v Severním Porýní-Vestfálsku. Kvůli předchozím zdravotním komplikacím byl jeho stav kritický. Ředitel düsseldorfské kliniky dnes řekl, že stav pacienta se vyvíjí spíš pozitivním směrem.

Z Bádenska-Württemberska jsou dnes hlášeny dva nové případy nákazy. Oznámila je univerzitní klinika ve městě Tübingen. Podle deníku Schwäbisches Tagblatt jde o 24letou známou prvního pacienta a jejího otce.

V Německu se nákaza koronavirem vyskytla v uplynulých týdnech v Bavorsku, kde souvisela s firmou Webasto ze Stockdorfu u Mnichova. Nakazilo se celkem 14 lidí: několik zaměstnanců tohoto výrobce automobilových dílů a jejich rodinných příslušníků. Koronavirem byla infikovaná Číňanka, která byla v Bavorsku na školení. Další dva nakažení byli mezi lidmi, které německé úřady na přelomu ledna a února evakuovaly z Číny.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Francouzský doktor navrhnul test léčby na Afričanech. Po kritice se omluvil

03.04.2020 21:53 Šéf oddělení intenzivní péče pařížské Cochinovy nemocnice Jean-Paul Mira se dnes musel omluvit za…

Ve Francii podlehlo nemoci COVID-19 již přes 6500 lidí

03.04.2020 21:11 Ve Francii podlehlo již 6507 lidí nemoci COVID-19. Ve francouzských nemocnicích zemřelo za…

Itálie hlásí 766 mrtvých s koronavirem, nakažených je skoro 120 000

03.04.2020 20:33 V Itálii zemřelo za poslední den 766 pacientů s koronavirem, mrtvých je tak od začátku epidemie už…

Na řecko-turecké hranici zemřeli během krize dva migranti

03.04.2020 18:53 Při střetech na turecko-řecké hranici, kterou se v týdnech na přelomu února a března pokoušely…

Související:

Právě se děje

Další zprávy