Německo má 4325 nových infekcí covid, mezi ohniska se zařadil i Hamburk

Německo za posledních 24 hodin eviduje 4325 nových případů nákazy koronavirem, informoval dnes Institut Roberta Kocha (RKI). Bavorský premiér Markus Söder vzhledem k rostoucímu počtu nakažených vyzval, aby se v ohniscích nákazy zavedla jednotná povinnost nosit roušku na veřejnosti. K ohniskům dnes přibyl například i Hamburk, kritická je situace v Delmenhorstu na severozápadě země.

Ilustrační foto
doporučujeme

Dnešní počet nových případů v Německu je nižší než v předchozích dnech. Podle agentury DPA je ale běžně víkendová bilance nižší, neboť se méně testuje a úřady také nedostávají údaje ze všech laboratoří. Oproti jiným pondělním statistikám ale počet infekcí výrazně vzrostl; minulý týden jich Německo oznámilo 2467.

I tak zůstává německá bilance nižší než v Česku, které má osmkrát méně obyvatel. V ČR se v neděli potvrdilo 5059 nových případů.

Bavorský premiér Söder dnes vzhledem k rostoucímu počtu infikovaných vyzval k dalšímu zpřísnění opatření na celoněmecké úrovni. "Jsem přesvědčený federalista, myslím si ale, že federalismus stále více naráží na své hranice," uvedl.

Opatření proti šíření koronaviru zavádějí v Německu jednotlivé spolkové země. Kancléřka Angela Merkelová po jednání s jejich premiéry minulý týden uvedla, že vyjednané restrikce považuje za nedostatečné.

Na její stranu se dnes přidal Söder. V ohniscích nákazy by podle něj měli lidé povinně nosit roušky - ve školách, na pracovištích i na veřejných prostranstvích. Mluvit by se podle bavorského premiéra mělo také o centrálním zavedení dřívější zavírací doby v restauracích a hospodách.

Mezi ohniska s více než 50 případy nákazy na 100.000 obyvatel za sedm dní se dnes dostalo druhé největší německé město Hamburk. Už dříve se na seznamu rizikových oblastí objevily například Berlín, Kolín nad Rýnem, Mnichov či Brémy. Nejhorší je ale podle agentury DPA nyní situace v dolnosaském městě Delmenhorst, kde mají 223 nových případů na 100.000 obyvatel za týden.

V Německu koronavirus testy od propuknutí epidemie potvrdily u 366.299 lidí. Za posledních 24 hodin na komplikace spojené s covidem-19 zemřelo dalších 12 lidí a Německo se tak v celkovém počtu zemřelých blíží hranici 10.000. Více než 294.800 lidí se již z nemoci vyléčilo.

Reprodukční číslo v Německu dosahuje hodnoty 1,44. Jedná se o odhad epidemiologů ohledně toho, kolik lidí nakazí jeden infikovaný člověk. Pokud je hodnota vyšší než jedna, znamená to, že se infekce v populaci rozmáhá.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Turecko průzkumem ve Středomoří dál provokuje, EU zvažuje přísnější sankce

26.11.2020 16:50 Turecku hrozí přísnější sankce ze strany Evropské unie kvůli průzkumu zásob ropy a zemního plynu,…

Polsko vyšetřuje demonstrace proti zákazu potratů, prý došlo k útokům na…

26.11.2020 16:40 Prokuratura ve Varšavě zahájila vyšetřování některých okolností demonstrací, které vyvolal říjnový…

Rakousko zpřísní ostrahu kostelů a synagog. Vyšly najevo další informace o…

26.11.2020 16:20 Rakousko zpřísní ostrahu kostelů a synagog. Atentátník, který 2. listopadu ve Vídni zabil čtyři…

Výrok o gestapu vyhrotil spor v EU. Sílí tlak na vyloučení Orbánova…

26.11.2020 16:01 Spor kolem schvalování sedmiletého rozpočtu Evropské unie zvýšil tlak na nejsilnější politickou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama