Německo má poloviční nárůst nakažených oproti Česku, zpřísní pravidla

V Německu přibylo za uplynulý den přes 4721 případů nákazy novým koronavirem, a bilance se tak oproti předchozímu dni opět zvýšila. Informoval o tom dnes Institut Roberta Kocha (RKI). Na rostoucí křivku nově nakažených reaguje řada velkých měst dalším zpřísňováním pravidel společenského života.

Německo, ilustrační foto
doporučujeme

Například v Berlíně ode dneška platí omezená otvírací doba barů a restaurací, v Kolíně nad Rýnem jsou na pěších zónách povinné roušky i venku.

Při zohlednění počtu obyvatel ale nové případy nákazy v Německu představují pouze zlomek toho, kolik případů se objevilo za pátek v České republice. Ta zaznamenala rekordních 8618 nových případů, avšak Německo má téměř osmkrát více obyvatel. Aby byla situace srovnatelná, muselo by Německo za pátek mít kolem 66.000 nových případů nákazy.

Ve více než osmdesátimilionovém Německu se počet nových případů infekce skokově zvýšil ve čtvrtek, kdy podle RKI přibylo 4058 nemocných. O den dříve to bylo 2828. V pátek hlásily úřady 4516 pozitivních testů.

Od začátku současné pandemie se v Německu virus SARS-CoV-2 prokázal u více než 319.000 lidí, 9604 z nich zemřelo. Za poslední den se bilance úmrtí zvýšila o 15. Reprodukční číslo, které ukazuje, kolik lidí jeden infikovaný nakazí, je nyní 1,34 oproti 1,17 o den dříve.

V Berlíně dnes kvůli rychlému šíření infekce začínají platit zpřísněná opatření, mimo jiné nucená uzavírka restaurací, barů a hospod od 23:00 do 6:00. Venku se v noci může scházet nejvýše pět lidí ze dvou domácností a soukromé oslavy jsou omezeny maximálně na deset lidí.

K tvrdším omezením sáhla i radnice milionového Kolína nad Rýnem, která chce hlavně zabránit přenosu viru na oslavách a večírcích. Po 22:00 se tak o víkendu nesmí v ulicích v centru města konzumovat alkohol, na pěších zónách jsou povinné roušky a na soukromých večírcích je počet hostů omezen na 25.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Možnost celostátní karantény ve Francii je stále pravděpodobnější

26.10.2020 19:39 Francii kvůli rostoucímu počtu případů koronaviru hrozí prodloužení zákazu nočního vycházení, zákaz…

Slovensko má za sebou úvodní fázi plošného testování. Odhaleno téměř 5600…

26.10.2020 19:33 Aktualizováno Úvodní fáze plošného testování Slováků na koronavirus, která se od pátku do neděle konala ve…

EU chová k Bidenovi falešné naděje, myslí si německý politik Gabriel

26.10.2020 17:55 Naděje Evropanů, že by volební vítězství demokrata Joea Bidena nad americkým republikánským…

Erdogan vyzval Turky k bojkotu francouzského zboží, přidávají se další…

26.10.2020 17:38 Aktualizováno Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan dnes vyzval k bojkotu francouzského zboží a přirovnal postoj…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama