Německo možná zpřísní opatření vůči Česku

Německé úřady dnes budou po týdnu aktualizovat seznam rizikových zemí, na který minulou středu kvůli rychlému nárůstu nakažených koronavirem zařadily Prahu.

Státní hranice České republiky
doporučujeme

Vzhledem k současné nepříznivé epidemické situaci v Česku není vyloučené, že mezi oblastmi, jež Německo považuje za rizikové, přibudou další české regiony.

Zařazení mezi rizikové oblasti znamená, že lidé, kteří z takových míst přijíždějí do Německa, musejí mít negativní test na koronavirus, nebo je čeká povinná karanténa. Pro německé úřady je rozhodujícím kritériem překonání hranice 50 nakažených na 100.000 obyvatel za posledních sedm dní. Tento limit nyní překračuje mnoho okresů v ČR.

V Česku v posledních dnech počet nově nakažených několikrát výrazně překročil tisíc a přibývá i smrtelných případů. Německo, které má osmkrát více obyvatel, má srovnatelný nebo dokonce nižší počet nově infikovaných.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Denní počet nakažených se v Německu dál drží nad dvěma tisíci

26.09.2020 10:29 Počet nakažených koronavirem se v Německu dál drží nad hranicí dvou tisíc. Za posledních 24 hodin…

Útok u bývalé redakce Charlie Hebdo: Dva zranění, ministr ho má za…

25.09.2020 21:55 Aktualizováno Muž ozbrojený sekáčkem dnes nedaleko někdejšího sídla redakce satirického časopisu Charlie Hebdo v…

Ve Francii se nákaza koronavirem potvrdila už u půl milionu lidí

25.09.2020 20:54 Ve Francii se od počátku epidemie koronavirová nákaza prokázala už u více než půl milionu lidí. Za…

Pobaltské státy své sankce rozšířily na další běloruské činitele

25.09.2020 20:38 Aktualizováno Estonsko, Litva a Lotyšsko dnes rozšířily o stovku počet běloruských činitelů, kterým zakázaly…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama