Německo od 15. června zruší varování před cestami do zemí EU

Německo od 15. června zruší varování před cestami do zhruba 30 evropských zemí včetně České republiky. Předběžný souhlas s tím dnes podle agentury DPA vyslovila německá vláda, která ale své definitivní rozhodnutí podmiňuje nadále příznivým vývojem pandemie covidu-19.

Německo
doporučujeme

Bezprecedentní varování před cestami do všech zemí světa vyhlásilo Německo kvůli rychle se šířícímu koronaviru 17. března. Do té doby se takové varování využívalo jen v ojedinělých případech vážných konfliktů jako například v Sýrii nebo Afghánistánu. Koncem dubna spolková republika varování týkající se cest, které nejsou nutné, prodloužila do 14. června.

Právě polovina června je přitom termínem, kdy s otevíráním hranic počítá velká část evropských zemí. Stejně je na tom i Německo, které chce od 15. června zrušit cestovní varování pro téměř všechny země Evropské unie, Británii, Švýcarsko, Island a Lichtenštejnsko.

Otázkou zatím pro Berlín zůstává, jaké doporučení vydá pro Španělsko a Norsko, tedy dvojici evropských zemí, které počítají s delším omezením cestování. Španělsko chce své hranice zahraničním turistům otevřít až 1. července a Norsko s malými výjimkami dokonce až 20. srpna.

Pokud se v některém státě zhorší zdravotní situace a počet nových infekcí za sedm dní bude vyšší než 50 na 100.000 obyvatel, může Německo vydat nové varování, a to buď pro konkrétní region, nebo pro celou zemi.

Témata: Německo | EU | EuroZprávy.cz
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

CDU zvažuje, že zavede povinné kvóty pro zastoupení žen

07.07.2020 15:07 Nejsilnější německá strana - Křesťanskodemokratická unie (CDU) - zvažuje, že zavede povinné kvóty…

Indie má přes 20 tisíc obětí koronaviru, s pandemií se potýkají Filipíny a…

07.07.2020 13:37 Aktualizováno Už více než 20.000 lidí nakažených koronavirem zemřelo v Indii. Nových případů výskytu nemoci covid…

V Německu bylo kvůli výhrůžkám bombou vyklizeno několik soudů

07.07.2020 12:54 Německá policie dnes vyklidila několik soudních budov po celé zemi kvůli výhružkám, že jsou v nich…

Loď Ocean Viking je u Sicílie, migranti byli přemístěni na karanténní…

07.07.2020 12:42 Aktualizováno Po více než týdnu na humanitární lodi Ocean Viking se v noci na dnešek 180 migrantů vylodilo v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy