Německo opět hlásí rekordní počet infekcí covid-19, prezident je v karanténě

V Německu za poslední den přibylo 7830 nově nakažených koronavirem, což je nejvíce od začátku pandemie. Vyplývá to z údajů Institutu Roberta Kocha (RKI). Nový rekord překonal ten čtvrteční, kdy země hlásila dalších 7334 infikovaných. V Česku, které má oproti Německu přibližně osmkrát méně obyvatel, v pátek přibylo 11.105 nakažených. Český denní nárůst tak poprvé překonal hranici 10.000. Kancléřka Angela Merkelová dnes vyzvala Němce, aby pokud možno zůstávali doma.

Frank-Walter Steinmeier
doporučujeme

Úmrtí s covidem-19 v Německu za poslední den přibylo 33, čímž bilance mrtvých od začátku pandemie vystoupila na 9767. Nakažených země dosud zaznamenala 356.387. Zhruba 290.000 lidí se v Německu podle odhadů RKI z koronavirové nákazy zotavilo.

Podle agentury DPA jde současné údaje o počtu nakažených s těmi na jaře srovnávat jen částečně, jelikož se v zemi provádí více testů, čímž se přichází na více nakažených.

Experti rovněž upozorňují, že údaje vzhledem k prodlevám mezi nákazou, testem, výsledkem a jeho nahlášením ukazují, jak se virus šířil zhruba před týdnem.

Reprodukční číslo, které udává, kolik dalších lidí v průměru nakazí jeden infikovaný, je podle RKI v Německu 1,22, o den dříve to bylo 1,08.

Kancléřka Angela Merkelová dnes ve svém podcastu Němce vyzvala, aby k omezení šíření nákazy sami přispěli. "Musíme teď udělat vše pro to, aby se virus nešířil nekontrolovaně. Každý den se počítá," řekla a vybídla Němce, aby zůstávali doma, pokud jen to bude možné. "O tom, jaká bude zima a jaké budou naše Vánoce, se rozhodne v příštích dnech a týdnech. Rozhodneme o tom svým počínáním my všichni," uvedla kancléřka, která podle agentury DPA považuje stávající opatření proti šíření viru v Německu za nedostatečná.

Do karantény se dnes musel odebrat i německý prezident Frank-Walter Steinmeier. Podle své mluvčí měl pozitivní test na koronavirus jeden z jeho osobních strážců.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vymýtit covid-19 potrvá dlouhé roky, varuje profesor imunologie

24.10.2020 00:01 NÁZOR - Většina vědců soudí, že přísná kontrola, včetně efektivního trasování, testování a izolace,…

Tisíce maďarských studentů demonstrovaly v Budapešti

23.10.2020 21:54 Tisíce maďarských studentů dnes demonstrovaly v Budapešti s pochodněmi v rukou proti ztrátě…

Počet lidí nakažených koronavirem ve Francii přesáhl milion

23.10.2020 20:52 Ve Francii se během epidemie nakazilo koronavirem již přes milion lidí. Po Španělsku je to další…

Slovinský premiér Janša podpořil Trumpa, Biden by byl podle něj slabý

23.10.2020 20:28 Slovinský premiér Janez Janša v nadcházejícím volebním klání ve Spojených státech veřejně podpořil…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama