Německo prodlužuje lockdown do 18. dubna, lidé mají být na Velikonoce doma

Německo prodlužuje uzávěru do 18. dubna a vyzývá své občany, aby pět dnů velikonočních svátků strávili doma a omezili kontakty na minimum. Země tak chce zlomit třetí vlnu pandemie covidu-19 řekla dnes po dlouhém jednání se zemskými premiéry kancléřka Angela Merkelová.

Německo, ilustrační foto
doporučujeme

"Nacházíme se nyní ve vážné situaci," uvedla Merkelová na tiskové konferenci. Německo podle ní závodí s časem a musí co nejrychleji proočkovat svou populaci. Merkelová prosadila přísnější opatření - po nárůstu nově nakažených koronavirem se tak upustilo od plánu postupného uvolňování.

Institut Roberta Kocha uvedl, že počet nově infikovaných za týden činil v pondělí 107 případů. Překročí-li přitom hranici 100 případů, jednotkám intenzivní péče začne docházet kapacita. V neděli ležely v Německu na lůžkách intenzivní péče 3000 lidí s nemocí covid-19.

Němci od 1. dubna pět dní strávit doma a omezit kontakty na minimum. Merkelové se však podle Reuters nepodařilo prosadit uzavření obchodů. Během velikonočních svátků nejsou povolena velká rodinná shledání. Setkat se mohou nejvíce dvě domácnosti nebo pět lidí. Vláda požádá církve, aby velikonoční bohoslužby vedly online.

Jednání Merkelové se zemskými premiéry se podle agentury Reuters protáhlo kvůli otázce, zda během velikonočních svátků zmírnit cestovní omezení po Německu. Němci sice mohou cestovat po zemi bez omezení, ale hotely a turistická střediska nesmějí ubytovávat turisty. "Nedoporučujeme cestovat do zahraničí," uvedla po jednání Merkelová.

Za testování těch, kteří se do vrací do Německa i posádek, nyní ponesou odpovědnost aerolinky. Od zavedení povinné karantény po návratu ze zahraničí německá politická reprezentace upustila.

Ekonomové mají za to, že prodloužením uzávěry se zotavení této největší evropské ekonomiky přesune z jara na počátek léta.

Německo během uplynulého dne zachytilo 7485 nových případů koronavirové infekce a 250 souvisejících úmrtí, informoval dnes institut RKI. Dosud testy v 83milionovém Německu potvrdily 2,674.710 případů nákazy a 74.964 lidí s virem SARS-CoV-2 v těle zemřelo.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ve Švédsku přibývá nakažených nejrychleji v Evropě

13.04.2021 17:38 Ve Švédsku nyní přibývá nakažených nejrychleji v Evropě a země hlásí největší zatížení jednotek…

Francie kvůli mutacím koronaviru zastavila všechny lety s Brazílií

13.04.2021 16:56 Kvůli obavám z dalšího šíření mutací koronaviru se až do odvolání ruší veškeré lety mezi Francií a…

Johnson & Johnson odkládá distribuci svých vakcín proti covidu v Evropě

13.04.2021 16:41 Společnost Johnson & Johnson kvůli vyšetřování vzácných případů krevních sraženin ve Spojených…

Slovensko od pondělí uvolní karanténní omezení a otevře obchody

13.04.2021 16:20 Slovensko od pondělí výrazněji uvolní restrikce zavedené v zemi ve snaze omezit šíření koronaviru,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama