Německo prodlužuje opatření proti koronaviru. Merkelová měla tiskovku ze svého bytu

Německo prodlužuje platnost stávajících opatření proti koronaviru nejméně do konce velikonočních prázdnin, tedy do 19. dubna. Dohodla se na tom dnes kancléřka Angela Merkelová při telefonické konferenci s ministerskými předsedy jednotlivých spolkových zemí. Se zavedením povinnosti nosit ochranné masky, která platí například v Česku, zatím spolková republika nepočítá.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Angela Merkelová, německá kancléřka
doporučujeme

"Chci srdečně poděkovat občanům, protože většina lidí v Německu dodržuje omezení kontaktu, a přispívá tím k ochraně lidí," uvedla Merkelová na nezvyklé tiskové konferenci, při niž k novinářům i veřejnosti mluvila ze svého bytu, kde je nadále v karanténě, protože přišla do kontaktu s nakaženým lékařem.

"Ale musíme lidem také říci, že je příliš brzy na úvahy o uvolnění těchto opatření," poznamenala také Merkelová, podle níž může tato diskuze začít až v momentě, kdy výrazně zpomalí nárůst počtu nových případů. Znovu chce se zemskými premiéry situaci posoudit po Velikonocích 14. dubna. Vycházet přitom bude i z doporučení Institutu Roberta Kocha (RKI), podle něhož bylo k půlnoci v zemi 67.366 infikovaných.

Merkelová dnes občany vyzvala k tomu, aby také o Velikonocích omezili na minimum kontakty s lidmi, kteří nejsou členy jejich domácnosti. Vzdát by se podle ní ale měli také soukromých cest a návštěv příbuzných. "Pandemie nezná svátky," uvedla kancléřka podle serveru tagesschau.de.

Zpřísněná opatření ve spolkové republice platila dosud od 23. března na dva týdny. Jejich součástí je především zákaz shromažďování více než dvou lidí na veřejných místech, pokud nejsou členy jedné rodiny.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lucembursko chce za devět týdnů otestovat všechny obyvatele

27.05.2020 20:44 Lucembursko dnes začalo s testováním celé své populace na koronavirus. V příštích devíti týdnech…

Kaczynski chce volby polského prezidenta do 28. června

27.05.2020 19:55 Aktualizováno Prezidentské volby se budou v Polsku konat nejpozději 28. června navzdory veškerým snahám je…

Francie oznámila dalších 66 úmrtí lidí s covidem-19

27.05.2020 19:31 Ve Francii za uplynulých 24 hodin zemřelo 66 lidí s covidem-19. S odvoláním na ministerstvo…

Německo brzy zruší varování před cestami do EU, oznámil Maas

27.05.2020 19:15 Německo k 15. červnu zruší varování pro turisty před cestami do 26 zemí Evropské unie včetně Česka.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy