Německo registruje již přes 10.000 zemřelých s koronavirem

V Německu zemřelo na komplikace spojené s covidem-19 již přes 10.000 lidí. Vyplývá to z údajů Institutu Roberta Kocha (RKI), který v zemi shromažďuje údaje o průběhu pandemie. Za posledních 24 hodin do tamních statistik také přibylo 14.714 pozitivních testů na SARS-CoV-2, což je dosud nejvyšší jednodenní počet. Dnes oznámený údaj o nově infikovaných v sobě však podle agentury AFP obsahuje i některé starší případy, které se nepodařilo zaregistrovat kvůli technickému výpadku.

Ilustrační foto
doporučujeme

Německo podle posledních údajů registruje 10.003 zemřelých s covidem-19, pozitivních testů na koronavirus země zaznamenala celkem 418.005.

Ředitel RKI Lothar Wieler řekl, že se virus zřejmě od září šířil v některých regionech nekontrolovatelně. Momentálně nejvíce zasaženou skupinou obyvatelstva jsou podle něj mladí lidé. Nynější situaci označil za velmi vážnou, vyzval proto občany, aby dodržovali veškerá omezení a preventivní opatření proti šíření nákazy.

Německo na jaře nezaregistrovalo tak velké množství nakažených a zemřelých jako jiné velké evropské země, v posledních týdnech tam však rozmach viru nabírá na tempu. Stále však vzhledem k počtu obyvatel registruje mnohonásobně nižší údaje než ČR.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pandemie covid: Británie a Itálie hlásí nižší přírůstek nakažených, potíže…

28.11.2020 21:26 Aktualizováno Itálie a Británie dnes ohlásily méně případů nákazy koronavirem a úmrtí s covidem-19 za 24 hodin…

Británie uzavřela s Francií dohodu k migraci, brexitové jednání pokračuje

28.11.2020 21:06 Britská ministryně vnitra Priti Patelová dnes novináře ujistila, že vyjednávání mezi Británií a…

Po celé Francii se protestovalo proti návrhu zákona o bezpečnosti, došlo…

28.11.2020 20:59 Aktualizováno V sedmdesáti francouzských městech dnes desetitisíce občanů protestovaly proti návrhu…

Na německo-polské hranici protestovali "koronaskeptici", dorazili i…

28.11.2020 19:59 Aktualizováno Ve Frankfurtu nad Odrou na německo-polské hranici se dnes konala demonstrace proti koronavirovým…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama