Německo registruje přes 10.000 zemřelých s koronavirem

V Německu zemřelo s covidem-19 již přes 10.000 lidí. Vyplývá to z dnešních údajů Institutu Roberta Kocha (RKI), který v zemi shromažďuje údaje o průběhu pandemie. Za posledních 24 hodin do statistik přibylo 14.714 nakažených virem SARS-CoV-2, což je dosud nejvyšší denní počet. Kancléřka Angela Merkelová vyzvala, aby lidé co nejvíce omezili kontakty.

Německo, ilustrační foto
doporučujeme

Dnes oznámený údaj o nově infikovaných je značně vysoký i proto, že obsahuje i některé starší případy, které se nepodařilo zaregistrovat kvůli čtvrtečnímu technickému výpadku. Chyběla především data z ohnisek v nejlidnatější spolkové zemi Severním Porýní-Vestfálsku.

Německo podle posledních údajů registruje 10.003 zemřelých s covidem-19, od počátku epidemie se nákaza potvrdila u 418.005 lidí. Více než 314.000 lidí se viru SARS-CoV-2 již zbavilo. Na jednotkách intenzivní péče je nyní 1203 pacientů.

Ředitel RKI Lothar Wieler ve čtvrtek označil epidemickou situaci v Německu za velmi vážnou a dodal, že je třeba počítat i s tím, že se koronavirus bude v zemi šířit nekontrolovaně. Momentálně nejvíce zasaženou skupinou obyvatelstva jsou podle něj mladí lidé.

Kancléřka Angela Merkelové dnes občany znovu vyzvala, aby co nejvíce omezili kontakty s dalšími lidmi, a pomohli tak zbrzdit šíření viru. "Nejsme v boji s virem bezmocní, naše chování rozhoduje, jak silně a jak rychle se rozšíří," uvedla na videu. Podle ní je třeba "snížit počet kontaktů, setkávat se s mnohem menším počtem lidí".

Německo na jaře neregistrovalo tak velké množství nakažených a zemřelých jako jiné velké evropské země, v posledních týdnech tam však rozmach viru nabírá na tempu. Stále však vzhledem k počtu obyvatel registruje mnohonásobně nižší údaje než ČR.

Vzhledem k šíření viru ale nabývají na síle i hlasy, které volají po přísnějších opatřeních, která by měla být platná pro celou zemi. Nyní totiž restrikce zavádějí jednotlivé spolkové země. Tento týden centrální rozhodování podpořil bavorský premiér Markus Söder, který je za běžných okolností silným zastáncem německého federalismu. Dnes se k němu připojil i ministr hospodářství Peter Altmaier.

Příští týden bude kancléřka Merkelová s premiéry 16 spolkových zemí opět jednat o epidemickém vývoji. Po minulém setkání uvedla, že je s jeho výsledkem nespokojená a dohodnutá opatření nebudou dostatečná.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německo eviduje 23.318 nově nakažených koronavirem a téměř 500 úmrtí

05.12.2020 09:47 V Německu přibylo za uplynulých 24 hodin 23.318 nově potvrzených případů nákazy koronavirem a 483…

Evropou obchází strašidlo dluhové krize, varuje analytik před dopady…

05.12.2020 00:01 NÁZOR - Evropskou ekonomiku obchází strašidlo, konstatuje Desmond Lachman v komentáři pro server…

Slovenský soud poslal stíhaného finančníka Haščáka do vazby

04.12.2020 21:50 Aktualizováno Advokát finančníka už dříve označil obvinění svého klienta za nedůvodné. Pochybnosti v souvislosti…

Bulharsko představilo plán očkování proti koronaviru

04.12.2020 21:44 Bulharsko dnes představilo národní plán očkování proti koronaviru. V první z pěti fází dostane…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama