Německo se chystá zařadit Prahu do rizikových oblastí

Německo podle diplomatických zdrojů ČTK kvůli koronaviru od čtvrtka s největší pravděpodobností zařadí Prahu na seznam rizikových oblastí. Rozhodnutí oznámí Berlín oficiálně dnes večer.

Praha
doporučujeme

Hranice se zavírat nebudou, pro cesty z Prahy do Německa ale bude nutný negativní test na koronavirus. Kdo test mít nebude, bude podle stávajících pravidel muset nastoupit do karantény a nechat se otestovat v Německu. Mimopražských pendlerů se situace nemá dotknout.

Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes novinářům řekl, že si o věci v úterý psal s německou kancléřkou. "Zatím neznáme detaily, ale situace bude resultovat do opatření směrem k Pražanům," uvedl s tím, že zpřísnění podmínek se nemá týkat například pendlerů. Německo podle něj reaguje na rostoucí počty nakažených v hlavním městě ČR.

"Hranice se každopádně zavírat nebudou," řekl dnes ČTK diplomatický zdroj.

Podle pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) jde o logickou reakci na rostoucí počet nakažených v metropoli. "Tímto odpovědným přístupem by se měla inspirovat i naše vláda. Během prázdnin jsme měli čas, který však vláda promarnila. Nedopracovala například chytrou karanténu a nenavýšila testovací a trasovací kapacity," uvedl.

Klíčovým kritériem pro zařazení na německý seznam rizikových oblastí je překročení hranice 50 nakažených na 100.000 obyvatel za sedm dní. Druhým vodítkem je pak aktuální epidemický vývoj v dané zemi, kde sice limit nakažených dosažen nebyl, ale počet infikovaných rychle stoupá.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německo zřejmě nezařadí celé Česko na seznam rizikových oblastí

23.09.2020 18:37 Německo dnes zřejmě nezařadí celou Českou republiku jako epidemicky rizikovou oblast, mimo seznam…

Řecko zpřísňuje podmínky pro Čechy. Bez testu na covid se do země…

23.09.2020 18:12 Češi budou smět od pondělí do Řecka jen s negativním testem na covid-19, který nebude starší než 72…

Covid na Slovensku: Padl nový rekord v počtu nakažených za den

23.09.2020 17:04 Aktualizováno Slovensko v úterý zaznamenalo rekordní denní přírůstek potvrzených nových případů nákazy…

Navalnyj byl propuštěn z berlínské nemocnice

23.09.2020 16:56 Aktualizováno Ruského opozičního politika Alexeje Navalného propustili v úterý z berlínské nemocnice. S odvoláním…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama