Německo uvažuje o zákazu vstupu z oblastí se zmutovaným koronavirem

Německo zvažuje zakázat vstup do země cizincům z oblastí s nakažlivějšími variantami koronaviru, rozhodnutí by mohlo padnout již v pátek. S odvoláním na své zdroje o tom dnes informoval magazín Der Spiegel. Za oblasti s výskytem koronavirových mutací zatím Německo považuje Británii, Irsko, Jihoafrickou republiku, Brazílii a Portugalsko, brzy by takto ale Berlín mohl označit i Dánsko s Nizozemskem.

Německo uvažuje o zákazu vstupu z oblastí se zmutovaným koronavirem
doporučujeme

Návrh nyní připomínkují příslušná ministerstva, mezi které patří resorty zdravotnictví, zahraničí a vnitra. Návrh počítá s výjimkami pro pendlery, diplomaty a nákladní dopravu. Vedle kontrol na letištích a na železnici by spolková policie měla v pomezí více sledovat dopravu na silnicích, nadále ale jen namátkově.

Der Spiegel uvedl, že o návrhu zatím nepanuje shoda. Jasné také není, jak by měly být oblasti s výskytem mutací definovány. Návrh definice se proto očekává od Institutu Roberta Kocha, který spravuje německý seznam epidemicky rizikových oblastí.

Německý ministr vnitra Horst Seehofer již v úterý deníku Bild řekl, že spolková vláda debatuje o omezení počtu příletů do země téměř na nulu s cílem zabránit šíření nakažlivějších variant koronaviru. Jako o dalším možném opatření vláda podle něj uvažuje o uzavření hranic vůči regionům, kde jsou zmutované kmeny koronaviru více rozšířené.

Německo nedávno zavedlo novou kategorii hodnocení, která vedle rizikové hovoří o vysoce rizikové oblasti. Vysoce rizikové oblasti se pak dělí na regiony s výskytem zmutovaného koronaviru a na regiony s vysokou incidencí, tedy počtem nových případů na 100.000 obyvatel za sedmidenní období. Mezi vysoce rizikovou oblast řadí Německo od neděle i Českou republiku, a to kvůli incidenci.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německo o dva týdny prodlouží kontroly na hranicích s ČR

03.03.2021 13:27 Německo prodlouží stálé kontroly na hranicích s Českou republikou a rakouským Tyrolskem do 17.…

Řecko zasáhlo zemětřesení, hlášeny škody na majetku

03.03.2021 13:27 Střední Řecko dnes zasáhlo zemětřesení o síle 6,2 stupně. Epicentrum se nacházelo poblíž města…

Protiruské sankce svědčí podle Michela o jednotě unie

03.03.2021 13:19 Předseda Evropské rady Charles Michel dnes prohlásil, že sankce, které Evropská unie přijala vůči…

Matovičova vláda čelí zatím největší krizi, i kvůli ruské vakcíně

03.03.2021 12:33 Slovenská vládní koalice čelí rok od parlamentních voleb největší krizi. Šéf menší koaliční strany…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama