Německo vzorem pro celý svět? Počet uprchlíků přibývá, země přijme další migranty

OSN vyzvala země, aby přehodnotily svůj přístup k migrační krizi. Tvrdí, že počet uprchlíků roste a je potřeba, aby země více převzaly zodpovědnost. Podle serveru Deutsche Welle je Německo připraveno přijmout další migranty.

Přidejte svůj názor 88 komentářů

Uprchlíci, ilustrační foto
doporučujeme

Generální tajemník OSN Antonio Guterres tlačí na vlády, aby začaly chránit uprchlíky na celém světě. Počet lidí, kteří uprchli ze svých domovů kvůli bezpečnosti, totiž neustále roste.

"V této době turbulencí musí mezinárodní společenství udělat mnohem více, aby tuto odpovědnost neslo společně," řekl Guterres už dříve a dodal, že řešení uprchlické krize by mělo být o sdílení odpovědnosti.

Německý ministr zahraničí Heiko Maas nepopírá, že se jedná o "krizi mezinárodní solidarity" a slíbil, že Německo bude i nadále v čele ochrany uprchlíků. Dodal, že země jich v budoucnu přijme ještě více.

"Počet míst pro přesídlení pro uprchlíky v Německu vzroste o 5 500," uvedl. I on rostoucí migraci pozoruje, ačkoliv do Evropy proudí stále méně uprchlíků. 

Mnoho z nich je totiž drženo v táborech mimo Evropskou unii. Vysoký komisař OSN pro uprchlíky Filippo Grandi ale vyzval k "restartu" tohoto systému, který účinně držel drtivou většinu uprchlíků v chudých a rozvojových zemích.

V současnosti je ze svých domovů vyhnáno asi 71 milionů lidí. A právě Německo jim jako jedna z nevelkého počtu států nabídla pomocnou ruku. Podle Martina Rentsche z Úřadu Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky  je Německo jednou z mála vyspělých zemí, která podnikla odvážné kroky správným směrem.

"V posledních několika letech bylo Německo v popředí ochrany uprchlíků, protože je to jedna z mála zemí, která nejen významně financuje humanitární pomoc v zemích, jako je Libanon, Turecko, Jordánsko a další, ale přijalo také značné množství lidí, více než milion" řekl podle serveru Rentsch.

Rentsch také zdůraznil, že rozvojové země potřebují při přijímání uprchlíků větší podporu. "Více než 85 procent uprchlíků z celého světa žije v chudých zemích. Tyto země potřebují mnohem větší podporu. Problém je v nedostatečné implementaci," uvedl s tím, že země by neměly být závislé na humanitárních organizacích.

Loading...
Vstupte do diskuze (88)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Wales se bojí brexitu. Jaké bude jeho postavení?

25.01.2020 09:10 Do brexitu zbývá jen něco málo přes týden a i přesto, že mají být unijním občanům pobývajícím na…

Koronavirus je v Evropě. Francie hlásí několik nakažených

25.01.2020 07:50 Aktualizováno Ve Francii se objevily tři případy nákazy novým koronavirem, který byl poprvé zaznamenán na konci…

Střelba v Německu: Šest mrtvých, množí se spekulace

24.01.2020 22:04 Aktualizováno Šest příbuzných zastřelil dnes ve městě Rot am See na jihozápadě Německa šestadvacetiletý Němec.…

Otřesná situace v uprchlickém táboře. Řecko upírá péči vážně nemocným dětem

24.01.2020 18:19 Řecká vláda v táboře Moria na ostrově Lesbos cíleně neposkytuje adekvátní zdravotní péči nejméně…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama