Německo zakázalo krajně pravicové hnutí Combat 18, policie provedla razie

Německý ministr vnitra Horst Seehofer zakázal krajně pravicovou organizaci Combat 18. Oznámil to dnes mluvčí ministerstva vnitra Steve Alter. Organizace, jejíž číslo v názvu podle pořadí písmen v abecedě odkazuje na iniciály AH nacistického vůdce Adolfa Hitlera, je považována za ozbrojenou složku v Německu zakázaného neonacistického hnutí Blood and Honour. V reakci na postup ministerstva vnitra dnes policie v šesti německých spolkových zemích přikročila k raziím, napsala agentura DPA.

Přidejte svůj názor 11 komentářů

Německá policie, ilustrační fotografie
doporučujeme

Hnutí Blood and Honour má původ v Británii, rozšířilo se včetně organizace Combat 18 ale i do řady evropských států včetně Německa. Organizace, která je známá také pod zkratkou C18, je podle hodnocení ministerstva vnitra neonacistická, rasistická a antisemitská a vystupuje radikálně proti demokratickému uspořádání, což je v rozporu s ústavou.

V Německu se stále častěji ozývaly hlasy pro zákaz této organizace, které zesílily po loňské vraždě vysoce postaveného hesenského politika Waltera Lübckeho a útoku na synagogu v Halle. Za oběma činy stáli podle policie příznivci krajní pravice. Zákaz organizace německá vláda dlouho odkládala s tím, že vše musí právně dobře připravit, poznamenala DPA.

Bezpečnostní úřady uvádějí, že C18 má v Německu asi 20 členů a že v jejím čele stojí durynský neonacista Stanley R., jehož byt dnes policie prohledala. Další razie policie provedla vedle Durynska ve spolkových zemích Hesensko, Braniborsko, Meklenbursko-Přední Pomořansko, Severní Porýní-Vestfálsko a Porýní-Falc.

"Byly zabaveny mobily, počítače a krajně pravicové symboly," uvedlo k raziím zemské ministerstvo vnitra v Porýní-Falci.

Německá odnož C18 zřejmě udržovala styky s českou neonacistickou scénou. DPA v této souvislosti připomněla případ, kdy německé komando na hranicích s Českem zadrželo v roce 2017 předpokládané členy C18. Ti se tehdy vraceli do Německa za společného střeleckého cvičení v Česku a u sebe měli munici.

Loading...
Vstupte do diskuze (11)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak fungují dezinformace o koronaviru? Vědec vysvětlil, proč lidé věří…

01.04.2020 00:01 NÁZOR - V dobách krize rezonují dezinformace, konstatuje Hugo Mercier v komentáři pro server The…

V zahraničí se píše o naštvaných Češích: Musí nosit roušky, ale vláda jim…

31.03.2020 22:03 Aktualizováno Česká republika je po čase opět středem pozornosti zahraničních médií. Internetová verze deníku The…

Ve Francii rekordně vzrostl počet obětí koronaviru, za den zemřelo téměř…

31.03.2020 20:26 Ve francouzských nemocnicích za posledních 24 hodin na nemoc COVID-19 zemřelo 499 lidí. To je zatím…

Monacký kníže Albert II. se zbavil koronaviru a opustil karanténu

31.03.2020 20:07 Monacký kníže Albert II. se zbavil koronaviru a mohl opustit karanténu. S odvoláním na prohlášení…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama