Německý autoklub varuje turisty mířící do ČR. Mají se obloukem vyhnout akcím proti Babišovi

Největší evropský autoklub ADAC na svém webu důrazně varuje lidi směřující do Česka před nebezpečím eskalace demonstrací proti premiéru Andreji Babišovi. Cestujícím doporučuje "zvláštní obezřetnost" i to, aby se obloukem vyhnuli shromážděním a protestům. Svá auta mají parkovat daleko od míst demonstrací a dopředu se s pojišťovnou poradit, jaké škody jejich pojištění kryje.

Přidejte svůj názor 191 komentářů

Demonstrace proti Babišovi
doporučujeme

Německý autoklub upozorňuje, že protesty, jejichž další vlna odstartuje koncem února, jsou vnitropolitického charakteru a nezaměřují se proti zahraničním turistům. "Existuje však nebezpečí, že situace eskaluje, a nezúčastnění se ocitnou mezi dvěma tábory," varuje ADAC.

Je podle něj také potřeba počítat s tím, že během demonstrací bude častěji docházet ke kontrolám dokladů, a je proto nutné mít tyto dokumenty stále po ruce. Turisté se musí dále připravit na to, že kvůli protestům budou přeplněné ulice a prostředky veřejné dopravy. "Nelze také vyloučit, že budou dočasně nepřístupné pamětihodnosti a turistická zařízení," myslí si autoklub.

"Auto je v každém případě nutné zaparkovat bezpečně a daleko od tras demonstrací!" píše se ve varování. ADAC upozorňuje i na to, že většina pojištění nekryje škody způsobené "vnitřními nepokoji". "Kdo jede do Česka, měl by si už před začátkem cesty s pojišťovnou vyjasnit, za jakých okolností budou případné škody hrazeny," doporučuje autoklub.

Na demonstraci proti Babišovi na pražské Letné se loni 16. listopadu shromáždilo na 250.000 lidí. Protest se stejně jako další podobné akce obešel bez problémů. Od konce února se demonstrace mají soustředit na krajská města.

Loading...
Vstupte do diskuze (191)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Brexit: Na povrch vypluly další sporné body, EU hodlá být nekompromisní

24.01.2020 10:01 Týden před odchodem Británie z Evropské unie dokončuje Brusel přípravy na vyjednávání dohody o…

Manželka diplomata unikne trestu za hrozivou nehodu, USA ji do Británie…

24.01.2020 09:08 Spojené státy odmítají vydat ke stíhání manželku amerického diplomata Anne Sacoolasovou, která je v…

U Berlína, kde bude mít závod Tesla, se našlo sedm bomb z války

24.01.2020 09:05 Na pozemku východně od Berlína, kde chce stavět svůj první evropský závod americký výrobce…

Osvětimské peklo. Žena se vrací na místo, kde unikla smrti jen o vlásek

24.01.2020 08:47 Evě Umlaufové byly pouze dva roky, když ji s matkou osvobodili z nacistického koncentračního a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama