Německý autoklub varuje turisty mířící do ČR. Mají se obloukem vyhnout akcím proti Babišovi

Největší evropský autoklub ADAC na svém webu důrazně varuje lidi směřující do Česka před nebezpečím eskalace demonstrací proti premiéru Andreji Babišovi. Cestujícím doporučuje "zvláštní obezřetnost" i to, aby se obloukem vyhnuli shromážděním a protestům. Svá auta mají parkovat daleko od míst demonstrací a dopředu se s pojišťovnou poradit, jaké škody jejich pojištění kryje.

Demonstrace proti Babišovi
doporučujeme

Německý autoklub upozorňuje, že protesty, jejichž další vlna odstartuje koncem února, jsou vnitropolitického charakteru a nezaměřují se proti zahraničním turistům. "Existuje však nebezpečí, že situace eskaluje, a nezúčastnění se ocitnou mezi dvěma tábory," varuje ADAC.

Je podle něj také potřeba počítat s tím, že během demonstrací bude častěji docházet ke kontrolám dokladů, a je proto nutné mít tyto dokumenty stále po ruce. Turisté se musí dále připravit na to, že kvůli protestům budou přeplněné ulice a prostředky veřejné dopravy. "Nelze také vyloučit, že budou dočasně nepřístupné pamětihodnosti a turistická zařízení," myslí si autoklub.

"Auto je v každém případě nutné zaparkovat bezpečně a daleko od tras demonstrací!" píše se ve varování. ADAC upozorňuje i na to, že většina pojištění nekryje škody způsobené "vnitřními nepokoji". "Kdo jede do Česka, měl by si už před začátkem cesty s pojišťovnou vyjasnit, za jakých okolností budou případné škody hrazeny," doporučuje autoklub.

Na demonstraci proti Babišovi na pražské Letné se loni 16. listopadu shromáždilo na 250.000 lidí. Protest se stejně jako další podobné akce obešel bez problémů. Od konce února se demonstrace mají soustředit na krajská města.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Co brání konci fosilních paliv? Politologové upozorňují na uhlíkovou past

13.06.2021 22:02 Aktualizováno NÁZOR – Klimatická krize je nepochybně horkým tématem summitu G7 v Cornwallu, konstatují Marcus…

Napětí kolem brexitu přerostlo na summitu G7 ve slovní přestřelku

13.06.2021 19:03 Aktualizováno Napětí kvůli dohodě o vystoupení Británie z Evropské unie dnes přerostlo na summitu ekonomicky…

Merkelová si chválí nástup Bidena. Svět teď řeší problémy snadněji

13.06.2021 17:33 Aktualizováno Teď, kdy stojí v čele Spojených států prezident Joe Biden, může svět řešit své problémy s "novým…

Skupina G7 poskytne miliardu očkovacích dávek chudým zemím

13.06.2021 16:00 Ekonomicky silné země skupiny G7 poskytnou v následujícím roce miliardu vakcín proti covidu-19…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama