Německý autoklub varuje turisty mířící do ČR. Mají se obloukem vyhnout akcím proti Babišovi

Největší evropský autoklub ADAC na svém webu důrazně varuje lidi směřující do Česka před nebezpečím eskalace demonstrací proti premiéru Andreji Babišovi. Cestujícím doporučuje "zvláštní obezřetnost" i to, aby se obloukem vyhnuli shromážděním a protestům. Svá auta mají parkovat daleko od míst demonstrací a dopředu se s pojišťovnou poradit, jaké škody jejich pojištění kryje.

Demonstrace proti Babišovi
doporučujeme

Německý autoklub upozorňuje, že protesty, jejichž další vlna odstartuje koncem února, jsou vnitropolitického charakteru a nezaměřují se proti zahraničním turistům. "Existuje však nebezpečí, že situace eskaluje, a nezúčastnění se ocitnou mezi dvěma tábory," varuje ADAC.

Je podle něj také potřeba počítat s tím, že během demonstrací bude častěji docházet ke kontrolám dokladů, a je proto nutné mít tyto dokumenty stále po ruce. Turisté se musí dále připravit na to, že kvůli protestům budou přeplněné ulice a prostředky veřejné dopravy. "Nelze také vyloučit, že budou dočasně nepřístupné pamětihodnosti a turistická zařízení," myslí si autoklub.

"Auto je v každém případě nutné zaparkovat bezpečně a daleko od tras demonstrací!" píše se ve varování. ADAC upozorňuje i na to, že většina pojištění nekryje škody způsobené "vnitřními nepokoji". "Kdo jede do Česka, měl by si už před začátkem cesty s pojišťovnou vyjasnit, za jakých okolností budou případné škody hrazeny," doporučuje autoklub.

Na demonstraci proti Babišovi na pražské Letné se loni 16. listopadu shromáždilo na 250.000 lidí. Protest se stejně jako další podobné akce obešel bez problémů. Od konce února se demonstrace mají soustředit na krajská města.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Slovensko přitvrdilo. Do práce, na poštu, do banky či na procházku jen s…

27.01.2021 10:45 Na Slovensku ode dneška platí v souvislosti s koronavirovou krizí přísnější zákaz vycházení.…

ONLINE: Na Slovensku se bez testu nesmí do práce, zavádí se úlevy pro…

27.01.2021 09:44 Aktualizováno Na Slovensku dnes začnou platit přísnější pravidla omezení pohybu pro osoby, které nemají negativní…

V Itálii bojují s mafií přetrháním rodinných vazeb

27.01.2021 08:54 Lucia řekla svým šestiletým dětem, aby rychle a potichu nasedly do auta. Ale až na palubě letadla,…

Útočník v německém Frankfurtu nožem zranil několik lidí

26.01.2021 22:06 Aktualizováno V úterý dopoledne došlo v německém Frankfurtu nad Mohanem k útoku, při kterém bylo zraněno několik…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama