Německý soud uložil Syřanovi devět let za najíždění do aut

Německý soud dnes uložil devítiletý trest vězení Syřanovi, který loni kradeným kamionem najel v západoněmeckém Limburgu do aut stojících na křižovatce a lehce zranil 18 lidí. Podle soudu se dopustil pokusu o vraždu ve stavu zmenšené příčetnosti, informovala agentura DPA. Po činu se spekulovalo o teroristickém motivu, což se ale nepotvrdilo.

Soud v Heilbronnu, Německo, autor: Peter Schmelzle
doporučujeme

To, že při incidentu nikdo nezemřel, "byla mimořádně šťastná náhoda", konstatoval dnes v Limburgu předsedající soudce zemského soudu.

Třiatřicetiletý muž loni 7. října ve večerní dopravní špičce, povzbuzen kouřením marihuany a frustrován svou životní situací, vyhodil z kabiny řidiče kamionu stojícího na červené a sám usedl za volant vozu o hmotnosti 17,5 tuny.

Mezitím se na semaforu rozsvítila zelená a Syřan popojel na další křižovatku. Bez brzdění narazil při rychlosti 44 kilometrů za hodinu do dvou osobních vozů a jednoho malého nákladního automobilu. Kvůli řetězové reakci přišly k újmě i další vozidla a také lidé. Zpětně se ukázalo, že 18 osob utrpělo jen lehká zranění.

Soud uložil pachateli kromě trestu vězení také odvykací kúru. Soud uznal, že drogy při počínání muže sehrály svou roli. "Ty ho zbavily zábran," řekl soudce. "Zatracené drogy," utrousil při posledním slovu také obžalovaný muž z hesenského Langenu, který byl podle DPA v době činu bez práce a peněz a po rozchodu s přítelkyní.

"Není tu žádný teroristický motiv," zdůraznil dnes předsedající soudce. Obžalovaný chtěl činem na sebe upozornit a uniknout své životní situaci, řekl soudce.

Soudní proces se podle DPA kvůli koronavirové pandemii nekonal v limburské soudní budově, ale ve velkokapacitním stanu v průmyslové zóně bezprostředně u dálnice A3. Proces tak provázely problémy s akustikou i regulací teploty, uvedla německá tisková agentura.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Turecko průzkumem ve Středomoří dál provokuje, EU zvažuje přísnější sankce

26.11.2020 16:50 Turecku hrozí přísnější sankce ze strany Evropské unie kvůli průzkumu zásob ropy a zemního plynu,…

Polsko vyšetřuje demonstrace proti zákazu potratů, prý došlo k útokům na…

26.11.2020 16:40 Prokuratura ve Varšavě zahájila vyšetřování některých okolností demonstrací, které vyvolal říjnový…

Rakousko zpřísní ostrahu kostelů a synagog. Vyšly najevo další informace o…

26.11.2020 16:20 Rakousko zpřísní ostrahu kostelů a synagog. Atentátník, který 2. listopadu ve Vídni zabil čtyři…

Výrok o gestapu vyhrotil spor v EU. Sílí tlak na vyloučení Orbánova…

26.11.2020 16:01 Spor kolem schvalování sedmiletého rozpočtu Evropské unie zvýšil tlak na nejsilnější politickou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama