Němečtí policisté a hasiči padli do léčky, při zásahu čelili kamenování

Skupina asi 50 mužů dnes ráno napadla kameny zasahující policisty a hasiče ve městě Dietzenbach ve spolkové zemi Hesensko. Podle policie byli příslušníci bezpečnostních sborů na místo záměrně vylákáni a napadeni ze zálohy, informovala dnes agentura DPA.

Německá policie
doporučujeme

Policisté a hasiči vyrazili nad ránem k parkovišti, kde hořely popelnice a bagr. Následně museli čelit spršce kamenů. "Vycházíme z toho, že oheň byl založen proto, aby vylákal policisty a hasiče," řekl DPA policejní mluvčí. Podle něj skupina mužů čekala na příjezd hlídky s připravenými hromadami kamení.

Střet trval asi dvě hodiny, v pozdějších fázích si vyžádal i zásah policejního vrtulníku. Nikdo při incidentu nebyl zraněn, tři muži byli zadrženi. Škody na majetku policie odhadla na 150.000 eur (přes čtyři miliony korun), poničeny byly i zasahující vozy.

Více informací policie zatím nezveřejnila. Není jasné, za měl domnělý cílený útok na bezpečnostní složky politické či jiné pozadí.

Ve čtvrtek informoval Spolkový kriminální úřad (BKA) o novém nárůstu počtu útoků na německé policisty. Za loňský rok eviduje 36.126 takovýchto případů, téměř o devět procent více než v roce 2018. V samotném Hesensku se každý den odehraje pět až šest napadení strážců zákona.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Smrt Morriconeho zasáhla celý svět. Vzpomínají na něj umělci i politici

07.07.2020 01:09 Aktualizováno Na italského hudebního skladatele Ennia Morriconeho vzpomínají umělci i politici z celého světa.…

Brutální útok na řidiče autobusu ve Francii. Odmítl lidi bez roušky, ti ho…

06.07.2020 22:46 Aktualizováno Terčem brutálního útoku se ve městě Bayonne na jihozápadě Francie stal řidič autobusu, který…

Německý soud zrušil uzavírku okresu zasaženého nákazou na jatkách

06.07.2020 21:17 Soud v Německu dnes zrušil uzavírku okresu Gütersloh ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko,…

Nová francouzská vláda bude bez kritizovaného ministra vnitra Castanera

06.07.2020 20:33 Francouzský prezident Emmanuel Macron do obměněné vlády nejmenuje nynějšího ministra vnitra…

Související:

Právě se děje

Další zprávy