Nepokoje v Barceloně mají první oběť: Turista dostal infarkt a zemřel

Během pondělních demonstrací na mezinárodním letišti v Barceloně dostal infarkt francouzský turista, který po převozu do nemocnice zemřel. Informoval o tom dnes katalánský deník El Periódico, jemuž to potvrdila místní zdravotní služba.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Dvaašedesátiletý muž podle některých neoficiálních zdrojů utrpěl infarkt poté, co šel delší kus pěšky k terminálu kvůli dopravním zácpám způsobeným u letiště demonstranty.

zdroj: YouTube

Francouzskému turistovi původem z Alsaska poskytli v pondělí hned na parkovišti terminálu 2 barcelonského letiště první pomoc záchranáři, kteří tam byli kvůli předem očekávaným demonstracím. Poté muže "v kritickém stavu" přepravil vrtulník do blízké nemocnice, kde ale později zemřel.

Demonstrace v Katalánsku, které vypukly v pondělí na protest proti verdiktu soudu nad katalánskými separatistickými politiky, pokračují i dnes. Už v pondělí se na barcelonském letišti někteří z protestujících střetli s policií.

V úterý se i na jiných místech Barcelony i dalších měst Katalánska některé skupiny manifestujících uchýlily k násilí, stavěly barikády a zapalovaly pneumatiky. Většinově jsou ale demonstrace podle médií pokojné, i když někde omezují dopravu.

Zraněno bylo od pondělí na 200 demonstrantů a sedm desítek katalánských i španělských policistů. Valná většina zranění je lehká, jeden z demonstrantů ale podle místních médií zřejmě přišel o oko po zásahu gumovým projektilem, který použila španělská policie. Místní katalánská policie gumové projektily nepoužívá, protože jí to zakazuje místní legislativa.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Svoboda vybojovaná sametovou revolucí není samozřejmá, varuje Jourová

11.11.2019 22:06 Sametová revoluce přinesla před třiceti lety obyvatelům tehdejšího Československa svobodu a…

Atlantik vyplavuje několik týdnů ve Francii balíčky s čistým kokainem

11.11.2019 18:30 Už několik týdnů nacházejí obyvatelé francouzského atlantického pobřeží při procházkách na pláži…

Francii zasáhlo silné zemětřesení. Několik zraněných, stovky domů…

11.11.2019 17:39 Aktualizováno Jihovýchod Francie dnes kolem poledne zasáhlo zemětřesení o síle 5,4 stupně. Otřesy trvaly několik…

Kiska a Fico opět v sobě. Na Slovensku vznikl blok proti vládnímu Směru-SD

11.11.2019 17:37 Aktualizováno Tři neparlamentní politické formace na Slovensku, jejichž preference dohromady činí 28 procent,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama