Nepokoje v metropoli: Skupiny mladíků se v Paříži střetly s policií

Skupiny mladíků se dnes brzy ráno střetly s policií na pařížském předměstí Argenteuil. Nepokoje nejspíš vyvolala nedělní smrt mladého motocyklisty při nehodě, ze které někteří viní policii. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na francouzská média a místní obyvatele.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Policie Francie
doporučujeme

Severní předměstí Argenteuil je jedním z dalším ohnisek nepokojů. Ty se v dubnu objevily i na dalších místech. A jak k tomu tehdy řekl francouzský ministr vnitra, byly důsledkem dlouhého trvání omezení pohybu vyhlášeného kvůli pandemii nemoci covid-19.

Na videozáznamech z dnešního rána, které byly zveřejněny na sociálních sítích, bylo vidět pořádkové síly zasahujících na sídlišti. Někteří z mladíků odpalovali na policisty pyrotechniku a zapalovali koše na odpadky, policie proti nim použila slzný plyn.

Známí zesnulého mladíka, identifikovaného jako osmnáctiletý Sabri Choubi, tvrdí, že jeho smrt způsobila srážka s policejním autem. K nehodě došlo v noci na neděli, mladík svým zraněním podlehl v neděli ráno v nemocnici. Policie zatím podle agentury Reuters tyto informace nekomentovala.

V sociálně vyloučených lokalitách na severních předměstích Paříže se už v minulosti mnohokrát protestovalo proti údajné policejní zvůli. Například v roce 2005 vyvolala třítýdenní nepokoje smrt dvou chlapců, kteří se na útěku před policií schovali do transformátoru. Na některých místech byl kvůli protestům dokonce vyhlášen výjimečný stav.

Loading...
Vstupte do diskuze (9)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak rozvrátit Libyi? Ministerstvo USA varuje před zákeřnou metodou Ruska

30.05.2020 21:54 Aktualizováno Maltské úřady zadržely falešné bankovky libyjské měny v hodnotě přibližně 1,1 miliardy dolarů (cca…

Epidemie ve Francii polevuje. Denní počet úmrtí na covid-19 se drží pod…

30.05.2020 20:09 Ve francouzských nemocnicích zaznamenali v minulých 24 hodinách 57 úmrtí s covidem-19. Denní počet…

V Itálii zemřelo dalších 111 lidí s nemocí covid-19

30.05.2020 19:10 Počet úmrtí pacientů s nemocí covid-19 se v Itálii za poslední den zvýšil o 111 na 33.340. O den…

Španělsko hlásí "jen" čtyři oběti covid-19, ještě nedávno umíraly stovky…

30.05.2020 17:57 Španělsko za posledních 24 hodin zaznamenalo čtyři úmrtí v souvislosti s infekčním onemocněním…

Související:

Právě se děje

Další zprávy