Nigel Farage nebude kandidovat ve volbách. Nasadí 600 lidí

Protiunijní Strana pro brexit do prosincových předčasných parlamentních voleb v Británii postaví 600 kandidátů, její šéf Nigel Farage se ale sám o křeslo poslance ucházet nebude. Farage to dnes řekl v rozhovoru se stanicí BBC.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Nigel Farage před volbami
doporučujeme

Politik uvedl, že se chce namísto vlastní kandidatury co nejvíce zapojit do předvolební kampaně a po celé zemi vysvětlovat voličům, proč je brexitová dohoda dojednaná premiérem Borisem Johnsonem pro Británii škodlivá.

"Opravdu poctivě jsem přemýšlel nad tím, jak bych mohl co nejlépe posloužit brexitu," řekl Farage v pořadu Andrewa Marra. Dospěl prý k závěru, že nejužitečnější bude, když co nejvíc podpoří šest stovek kandidátů, které hodlá Strana pro brexit do voleb vyslat. "Kdyby Boris Johnson usiloval o skutečný brexit, pak bychom proti němu ve volbách bojovat nemuseli," dodal.

Farage je prominentní postavou britské politiky už řadu let a v brexitovém procesu hraje jednu z hlavních rolí od samého počátku. O křeslo poslance se neúspěšně ucházel už sedmkrát, a to ještě v barvách své bývalé Strany nezávislosti Spojeného království (UKIP). Stranu pro brexit spustil teprve na počátku letošního roku, načež s ní suverénně v Británii opanoval květnové volby do Evropského parlamentu. Následně ale její preference poklesly a nyní se její podpora v průzkumech pohybuje lehce nad deseti procenty.

O novém složení parlamentu budou Britové rozhodovat 12. prosince. Britská média dlouho spekulovala o tom, že Strana pro brexit by mohla ve volbách s vládními konzervativci spolupracovat, aby se ve volebních obvodech neštěpila podpora pro kandidáty prosazující odchod z EU. To ale premiér Johnson v pátek vyloučil.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Prezidentské volby v Chorvatsku budou 22. prosince. Uspěje nacionalistický…

14.11.2019 13:13 Prezidentské volby v Chorvatsku se uskuteční v neděli 22. prosince, oznámil dnes premiér Andrej…

EU se hemží nelegálními migranty. Podívejte se na statistiku, je alarmující

14.11.2019 12:35 Aktualizováno Mezi 3,9 a 4,8 miliony migrantů pobývalo na území Evropské unie a čtyř dalších evropských zemích v…

Konec "Soli". Německo téměř ruší solidární daň, platit budou jen nejbohatší

14.11.2019 12:31 Od roku 2021 budou v Německu solidární daň na podporu chudších východních spolkových zemí platit…

Kauza Kočner bobtná. Na Slovensku rezignovala první soudkyně

14.11.2019 12:21 První soudkyně na Slovensku se vzdává taláru po propuknutí aféry ohledně komunikace představitelů…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama