Nizozemí mapuje rozšíření COVID-19 testováním krve od dárců, Amsterdam se vylidnil

Nizozemské zdravotnické úřady spustily rozsáhlé testování krve od jejích dárců, aby zjistily, kolik lidí se v zemi mohlo nakazit koronavirem bez toho, že by cítili nějaké příznaky onemocnění.

Přidejte svůj názor

Koronavirus SARS-CoV-2
doporučujeme

Informuje o tom Reuters. "Je možné, že jste měli koronavirus, ale nebyli nemocní," prohlásil Merlijn van Hasselt, který je mluvčím krevní banky Sanquin. Ta společně s Nizozemským ústavem pro veřejné zdraví a životní prostředí (RIVM) nyní vzorky krve dárců prověřuje. Ověřováním projde 10.000 vzorků týdně.

"Testujeme na protilátky, takže můžeme zjistit, zda jste to už prodělali," uvedl van Hasselt s tím, že zjištění odborníkům poskytnou lepší obraz o vývoji infekce.

Koronavirus v Nizozemí: Z Amsterdamu je město duchů. | zdroj: YouTube

Nizozemsko prozatím eviduje 2051 případů nemoci COVID-19, kterou koronavirus způsobuje. Zhruba šest desítek nemocných infekci podlehlo. Podle mluvčího RIVM Haralda Wychgela je ale nejasné, kolik lidí už koronavir ve skutečnosti infikoval. Mnozí nakažení totiž nemoc překonali, aniž by o tom věděli. Podrobnější informace o bilanci by mohly ukázat krevní testy, které Nizozemsko provádí, dodal Wychgel.

Testy na koronavirus mezi zdravotnickými pracovníky se symptomy nachlazení v provincii Severní Brabantsko z 6. až 8. března překvapivě ukázaly, že infikováno bylo 3,9 procenta z nich. Náhodné testování mezi pacienty s příznaky chřipky, které jsou prováděny od počátku února, ale odhalily jen málo nakažených, uvedl Wychgel.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rumunské úřady uvalily karanténu na nechvalně proslulé město, je tikající…

05.04.2020 14:58 Rumunské úřady uvalily karanténu na město Tsandarei poté, co zde v posledních dnech zaznamenaly…

Německo hlásí 5825 nových případů nákazy covid-19, Švýcarsko má 559 obětí

05.04.2020 14:27 Aktualizováno V Německu bylo za poslední den evidováno 5936 nových případů koronaviru. Nárůst je podle statistik…

Vitalij Kličko: Souboj s koronavirem, to je úplně jiný zápas

05.04.2020 13:38 Na těžké bitvy byl bývalý boxerský šampion těžké váhy Vitalij Kličko zvyklý, v těchto dnech ale…

Španělsko má 674 nových úmrtí na covid-19, méně než v sobotu

05.04.2020 12:14 Ve Španělsku za posledních 24 hodin vzrostl počet obětí koronaviru o 674, celkem už země…

Související:

Právě se děje

Další zprávy