Nizozemsko chystá povinnou karanténu pro kontakty nakažených

Nizozemská vláda plánuje zavést povinnou karanténu pro všechny osoby, u nichž po setkání s lidmi nakaženými koronavirem hrozí riziko infekce. V rozhovoru pro televizní stanici NOS to dnes řekl vicepremiér a ministr zdravotnictví Hugo de Jonge.

Covid-19, ilustrační foto
doporučujeme

Dosud hygienici mohli kontaktům nakažených lidí bez pozitivního testu karanténu pouze doporučit. Vláda se ale rozhodla pravidla zpřísnit poté, co se za uplynulý týden počet nově odhalených případů nákazy zvýšil o více než 50 procent.

"Povinná karanténa je tvrdé opatření, ale je na místě. Karanténa zastavuje šíření viru, takže dodržování pravidel je klíčové," napsal de Jonge v dopise poslancům.

Podle ministra někteří lidé s hygieniky odmítají spolupracovat při hledání osob, s nimiž se nakažení setkali, což by se také mělo změnit. Plánované nařízení totiž stanovuje postihy pro ty, kdo při trasování odmítnou sdělit vyžádané informace.

Podle úřadů v uplynulém týdnu testy potvrdily nákazu virem SARS-CoV-2 u více než 4000 lidí, o týden dříve to bylo přes 2500 případů, což je nárůst o 55 procent. Počty nakažených rostou od chvíle, kdy vláda začátkem července uvolnila karanténní opatření. Lidnatá města Amsterodam a Rotterdam kvůli tomu minulý týden nařídila nošení roušek na frekventovaných veřejných místech.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

O rezignaci Vojtěcha se píše v zahraničí: Politické zemětřesení, Babiš…

21.09.2020 13:35 Aktualizováno Rekordní přírůstky počtu případů koronaviru v Česku i neshody s premiérem Andrejem Babišem vedly…

Teror v Burgasu: Pomocníci útočníka dostali doživotí, Interpol po nich…

21.09.2020 13:03 Doživotní trest bez možnosti předčasného propuštění uložil dnes zvláštní trestní soud v Sofii dvěma…

Německý ministr financí nevidí důvod sankcí USA pro Nord Stream 2

21.09.2020 12:49 Budování plynovodu Nord Stream 2 mezi Ruskem a Německem je soukromou investicí, která energetickou…

Sankce EU vůči běloruskému režimu stále závisí na souhlasu Kypru

21.09.2020 11:54 Kypr je jako poslední stát Evropské unie připraven kývnout na sankce vůči činitelům běloruského…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama