Nová vlna koronaviru trápí Slovensko, Německo i Rakousko. Počet nakažených narůstá

V Německu za poslední den přibylo 1378 nových případů nákazy koronavirem, od začátku epidemie v zemi se tak virus Sars-CoV-2 prokázal u 248.997 lidí. Informoval o tom dnes Institut Roberta Kocha (RKI). Bilance je nepatrně nižší v porovnání s pátkem, kdy úřad ohlásil 1430 nakažených. Rakousko nově registruje více než 350 nakažených.

Covid-19, ilustrační foto
doporučujeme

Informoval o tom dnes německý Institut Roberta Kocha (RKI). Dnešní bilance je nepatrně nižší v porovnání s pátkem, kdy úřad ohlásil 1430 nakažených. Počet úmrtí spojených s nemocí covid-19 v Německu dosáhl 9324, z toho dva lidé zemřeli za poslední den. Úřady zároveň registrují zhruba 222.900 vyléčených.

Reprodukční číslo, které udává, kolik dalších lidí v průměru nakazí jeden infikovaný, je nyní v Německu na hodnotě 0,85, tedy poměrně výrazně pod kritickou hodnotou jedna.

Dnešní přírůstek 358 infikovaných v Rakousku je téměř shodný jako v pátek, kdy úřady ohlásily 357 nových případů koronavirové infekce. S nemocí covid-19 zemřelo v zemi celkem 735 lidí, přičemž tento údaj se po pátku nezměnil. Většina nových případů - 206 - se vyskytla ve Vídni.

Slovensko v pátek zaznamenalo druhý den v řadě rekordní přírůstek nových případů nákazy koronavirem. Testy potvrdily dalších 226 infikovaných, ve čtvrtek bylo nakažených 137. Informovalo o tom slovenské ministerstvo zdravotnictví. Celkový počet úmrtí s nemocí covid-19 zůstal na 37.

"Vyšší počty pozitivních případů nebudou neobvyklé ani v následujícím období - s návratem dětí do škol a školek po prázdninách a s návratem dospělých do zaměstnání po dovolených se přirozeně zvyšuje mobilita lidí. Tím roste i riziko šíření onemocnění covid-19," uvedl v komentáři úřad hlavního slovenského hygienika. Z jeho vyjádření také vyplývá, že zmíněné množství nových pozitivních případů za pátek se čekalo i s ohledem na vysoký počet téměř 6000 provedených testů.

Pětimilionové Slovensko má v současnosti 1692 aktivních případů nákazy, tedy nejvíce od propuknutí pandemie v zemi letos v březnu. V nemocnicích bylo k pátku hospitalizováno 73 pacientů s covidem-19, sedm nich museli lékaři napojit na umělou plicní ventilaci.

Slovenská pandemická komise po nárůstu počtu infikovaných doporučila v pátek úřadům omezit konání hromadných akcí a zakázat podávání alkoholu v noci v rizikových regionech, mezi které se řadí Bratislava a některé okresy na západním, severním a východním Slovensku.

Slovenský ministr zdravotnictví Marek Krajčí po zmíněném jednání pandemické komise rovněž řekl, že Bratislava zváží zařazení Česka a Rakouska mezi rizikové země z hlediska koronaviru. To by znamenalo, že lidé po příjezdu z těchto zemí na Slovensko by museli až na výjimky nastoupit do karantény a podstoupit test na koronavirus. V pátek laboratoře v Česku potvrdily nákazu koronavirem u 798 lidí, což je nejvíc za jeden den od začátku epidemie. Počty nakažených výrazně rostou od 1. září, dosavadní maximum bylo tento týden překonáno počtvrté za sebou.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rakousko zasáhlo zemětřesení. Poničilo kostel, cítit bylo i v Česku

20.01.2021 22:02 Aktualizováno Zemětřesení o síle 4,5 stupně zasáhlo v dnešních ranních hodinách centrální části Rakouska. Škody…

Neštěstí v Madridu. Výbuch plynu zničil část domu, neštěstí má čtyři oběti

20.01.2021 20:37 Aktualizováno V centru Madridu dnes odpoledne zazněla silná exploze, zničeno je několik pater jednoho domu.…

Česko je mezi zeměmi, které žádají po EU co nejrychlejší schválení vakcín

20.01.2021 19:55 Premiér Andrej Babiš (ANO) a lídři Rakouska, Dánska a Řecka chtějí ve čtvrtek na videosummitu…

Koronavirem se v ČR nakazilo přes 900 tisíc lidí. Reprodukční číslo opět…

20.01.2021 19:50 Aktualizováno Index protiepidemického rizika PES dnes po třech dnech stagnace stoupl ze 70 na 73 bodů. Nadále ale…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama