Nový koronavirus vylekal i Slovensko. Prověřovalo se první podezření na nákazu

Slovenští zdravotníci prověřovali první podezření na pacienta s koronavirem, které se však nepotvrdilo. Napsal to dnes zpravodajský web tvnoviny.sk.

Ilustrační foto
doporučujeme

Podle neupřesněných zdrojů tohoto portálu se případ týkal muže z bratislavské Petržalky. Pacient byl převezen do Nemocnice Kramáry, ale provedené testy neprokázaly, že se nakazil novým typem koronaviru, jehož se v těchto dnech obává celý svět.

Slovenské ministerstvo zdravotnictví v první reakci zprávu o prověřování možné nákazy nepotvrdilo, ale ani nepopřelo. Sdělilo, že situaci velmi pečlivě monitoruje. "Na Slovensku koronavirus k dnešnímu dni nebyl potvrzen. Resort však dělá všechna preventivní opatření s cílem maximální ochrany obyvatelstva," uvedla mluvčí ministerstva Zuzana Eliášová.

Úřad má podle ní situaci pod kontrolou a v pondělí bude o tématu spolu s odborníky zevrubně informovat.

Nový typ koronaviru se začal šířit koncem prosince z města Wu-chanu, které je správním střediskem čínské provincie Chu-pej. Nemoci způsobené tímto virem v Číně už podlehlo 56 lidí a nakažených je přes 2000. Potvrzené případy onemocnění hlásí téměř desítka asijských zemí, ale i USA, Kanada, Austrálie a Francie. Ve Vietnamu se podezření na nákazu prověřuje i u jednoho občana ČR. V Rakousku testují čínskou letušku.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko v očkování zaostává. Pardubický kraj má plné nemocnice

02.03.2021 22:03 Aktualizováno V Česku přibylo za pondělí 12 150 nakažených. Je to zhruba třikrát více, než v podstatně větším…

Sputnik V se stal nástrojem hybridní války, zní ze slovenské vlády

02.03.2021 16:22 Ruská vakcína Sputnik V se stala nástrojem hybridní války. Politizaci způsobilo, že výrobce…

Merkelová chce prodloužit karanténu v Německu do 28. března

02.03.2021 14:14 Aktualizováno Německá kancléřka Angela Merkelová chce prodloužit stávající karanténu nejméně do 28. března,…

Polsko mohlo porušit unijní právo, míní soud EU. Řeší jmenování soudců

02.03.2021 12:41 Nová polská pravidla pro jmenování soudců nejvyššího soudu mohou být v rozporu s právem Evropské…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama