Obavy z koronaviru trvají. Itálie chce prodloužit nouzový stav do konce ledna 2021

Italský premiér Giuseppe Conte navrhne parlamentu prodloužení nouzového stavu kvůli pandemii covidu-19 do konce ledna příštího roku.

Itálie (Miláno): Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

Podle agentury ANSA to dnes oznámil předseda italské vlády.

Italská vláda vyhlásila nouzový stav na šest měsíců už letos 31. ledna poté, co se u čínského páru v Římě prokázala přítomnost viru SARS-CoV-2. V červenci byl nouzový stav prodloužen do 15. října.

Stav nouze dává vládě i regionálním úřadům větší pravomoci rozhodovat o opatřeních na ochranu veřejného zdraví jako omezení vycházení, a to bez schválení parlamentem a byrokratických překážek.

V Itálii je nouzový stav často vyhlašován po přírodních pohromách jako zemětřesení nebo záplavy, aby byla zajištěna lepší koordinace zásahových jednotek a nedocházelo k prodlevám.

V Itálii už v souvislosti s koronavirovou nákazou zemřelo téměř 36.000 lidí z téměř 315.000 nakažených. Na jaře patřila jihoevropská země mezi ty nejhůře zasažené na světě. V posledních týdnech počty nově infikovaných opět rostou.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Co brání konci fosilních paliv? Politologové upozorňují na uhlíkovou past

13.06.2021 22:02 Aktualizováno NÁZOR – Klimatická krize je nepochybně horkým tématem summitu G7 v Cornwallu, konstatují Marcus…

Napětí kolem brexitu přerostlo na summitu G7 ve slovní přestřelku

13.06.2021 19:03 Aktualizováno Napětí kvůli dohodě o vystoupení Británie z Evropské unie dnes přerostlo na summitu ekonomicky…

Merkelová si chválí nástup Bidena. Svět teď řeší problémy snadněji

13.06.2021 17:33 Aktualizováno Teď, kdy stojí v čele Spojených států prezident Joe Biden, může svět řešit své problémy s "novým…

Skupina G7 poskytne miliardu očkovacích dávek chudým zemím

13.06.2021 16:00 Ekonomicky silné země skupiny G7 poskytnou v následujícím roce miliardu vakcín proti covidu-19…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama