Ocean Viking opět zachraňuje migranty, veze jich už přes 200

Záchranná loď Ocean Viking dnes ve Středozemním moři vzala na palubu dalších 90 migrantů a celkem už veze 215 lidí, kteří se ocitli v nouzi během plavby z Afriky do Evropy. Posádka o tom informovala na twitteru. Plavidlo, které provozují neziskové organizace SOS Méditerranée a Lékaři bez hranic (MSF), nyní hledá přístav, kde by mohlo se zachráněnými migranty zakotvit.

Přidejte svůj názor 11 komentářů

loď Ocean Viking
doporučujeme

Organizace lékaři bez hranic na twitteru uvedla, že migranti vypluli v úterý z Libye a po vyslání nouzových signálů je záchranné plavidlo objevilo asi 130 kilometrů od břehů severní Afriky. Na palubě v té době loď Ocean Viking měla už 125 lidí zachráněných v předchozích dnech.

Další záchrannou operaci na moři dnes ohlásila španělská nevládní organizace Proactiva Open Arms. Její loď pomohla u libyjského pobřeží 73 uprchlíkům z člunu.

Ani u jedné z lodí zatím není jasné, kde budou moci migranty vysadit na břeh. Evropská unie se stále nedohodla na pravidlech, podle nichž by se měli zachránění migranti přerozdělovat tak, aby zátěž nespočívala jen na jihoevropských státech. Předchozí italský kabinet a zejména někdejší ministr vnitra Matteo Salvini prosazovali tvrdou protiimigrační politiku a plavidla neziskových organizací do italských přístavů vůbec nepouštěli. Po nástupu nové vlády je sice země k přijímání migrantů vstřícnější, trvá ale vždy na tom, aby si migranty převzaly i další státy EU.

V říjnu se do EU dostalo téměř 17.000 běženců, což je méně než v září. Za prvních deset měsíců letošního roku se počet nových uprchlíků snížil o 16 procent na 107.900 lidí. Trasu přes východní Středomoří si zvolily dvě třetiny z nich.

Loading...
Vstupte do diskuze (11)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počet mrtvých po výbuchu v Prešově klesl z osmi na sedm

08.12.2019 13:41 Slovenským záchranářům se dnes nepodařilo najít nezvěstnou osobu v troskách vrchní části…

Uprchlíci nebo klimatické změny: Co je pro Evropu větší pohroma?

08.12.2019 11:32 V Maďarsku a jinde v Evropě aktivisté požadují opatření proti změně klimatu, ale politici tvrdí, že…

Pracovníci české ambasády v Berlíně mají zdravotní problémy. Viní azbest

08.12.2019 11:01 Část zaměstnanců českého velvyslanectví v Berlíně si stěžuje na zdravotní problémy, které přisuzují…

Francouzská starostka zakázala umírání o víkendu a svátcích

08.12.2019 10:40 Francouzská starostka zakázala 850 obyvatelům své vesnice La Gresle umírat v sobotu, v neděli a o…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama