Od pondělí se uvolní koronavirová omezení v Budapešti, ohlásil Orbán

Maďarská vláda od pondělí postupně začne uvolňovat opatření proti šíření nemoci covid-19 v Budapešti. Na svém facebookovém účtu to uvedl maďarský premiér Viktor Orbán. Ve zbývající části země kabinet omezení, která měla zabránit šíření koronaviru, ukončil už před dvěma týdny.

Viktor Orbán, maďarský premiér
doporučujeme

"Je zřejmé, že se nám podařilo potlačit epidemii i v Budapešti," řekl Orbán v dnes uveřejněném videu. "Proto můžeme opatrně přejít k druhé obranné fázi i v Budapešti... a tedy rušíme uzávěry," uvedl.

Maďarská vláda čelila za svůj přístup ke koronavirové krizi kritice ze strany Evropské unie. Kabinet si nechal na začátku epidemie v parlamentu schválit zvláštní pravomoci, které podle většiny poslanců Evropského parlamentu může zneužívat k dalšímu omezování demokracie a svobody projevu v zemi. Maďarská vláda v pátek uvedla, že se mimořádných pravomocí pravděpodobně vzdá koncem května.

Maďarský parlament koncem března schválil zákon, který dává vládě v době časově neomezeného nouzového stavu možnost vládnout pomocí dekretů. Zároveň stanovuje až pětileté tresty vězení za šíření nepravdivých informací, což umožňuje postihovat například i novináře kritické vůči vládě.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V sedmi italských regionech se konají volby, největší "bitva" se čeká v…

20.09.2020 12:37 V sedmi italských regionech dnes začaly regionální volby, které jsou považovány za důležitý test…

Německo hlásí dalších 1345 nakažených koronavirem a dvě úmrtí

20.09.2020 09:26 V Německu za uplynulý den přibylo 1345 případů koronaviru a další dva lidé s onemocněním covid-19…

Krize na ostrově Lesbos se zklidňuje, 9000 migrantů přemístěno do nového…

19.09.2020 22:00 Aktualizováno Do nového stanového tábora na řeckém ostrově Lesbos už se přesunulo zhruba 9000 žadatelů o azyl, a…

Proč na východě Německa roste popularita krajní pravice? Expert nabízí…

19.09.2020 20:20 Aktualizováno Popularita krajně pravicových a populistických stran a hnutí ve východním Německu je následkem toho…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama