Od pondělí se uvolní koronavirová omezení v Budapešti, ohlásil Orbán

Maďarská vláda od pondělí postupně začne uvolňovat opatření proti šíření nemoci covid-19 v Budapešti. Na svém facebookovém účtu to uvedl maďarský premiér Viktor Orbán. Ve zbývající části země kabinet omezení, která měla zabránit šíření koronaviru, ukončil už před dvěma týdny.

Přidejte svůj názor

Viktor Orbán, maďarský premiér
doporučujeme

"Je zřejmé, že se nám podařilo potlačit epidemii i v Budapešti," řekl Orbán v dnes uveřejněném videu. "Proto můžeme opatrně přejít k druhé obranné fázi i v Budapešti... a tedy rušíme uzávěry," uvedl.

Maďarská vláda čelila za svůj přístup ke koronavirové krizi kritice ze strany Evropské unie. Kabinet si nechal na začátku epidemie v parlamentu schválit zvláštní pravomoci, které podle většiny poslanců Evropského parlamentu může zneužívat k dalšímu omezování demokracie a svobody projevu v zemi. Maďarská vláda v pátek uvedla, že se mimořádných pravomocí pravděpodobně vzdá koncem května.

Maďarský parlament koncem března schválil zákon, který dává vládě v době časově neomezeného nouzového stavu možnost vládnout pomocí dekretů. Zároveň stanovuje až pětileté tresty vězení za šíření nepravdivých informací, což umožňuje postihovat například i novináře kritické vůči vládě.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Španělsko má 70 dalších úmrtí s covidem-19

24.05.2020 20:25 Španělsko dnes v souvislosti s covidem-19 oznámilo 70 dalších úmrtí, tato denní bilance se již osm…

Francouzi si konečně mohli užívat pláž u Středozemního moře

24.05.2020 18:25 Vděčné francouzské rodiny dnes zaplnily pláž u letoviska La Grande Motte na pobřeží Středozemního…

Rakouský prezident se omluvil za návštěvu restaurace

24.05.2020 17:39 Rakouský prezident Alexander Van der Bellen se omluvil poté, co jej policie přistihla v jedné…

Německo hlásí 431 nových případů koronaviru

24.05.2020 15:50 Aktualizováno V Německu za poslední den přibylo 431 nových případů koronavirové infekce, čímž celkový počet…

Související:

Právě se děje

Další zprávy