Odmítnutý azylant ubodal ředitele francouzského migračního centra

Odmítnutý žadatel o azyl původem ze Súdánu dnes nožem zaútočil na ředitele záchytného centra pro migranty na jihozápadě Francie a ubodal ho k smrti. Informovala o tom s odvoláním na policii agentura AFP. Osmatřicetiletého migranta policisté zatkli a obvinili z vraždy.

Starosta Francois Bayrou před azylovým centrem
doporučujeme

Súdánec přišel na schůzku s ředitelem centra pro migranty ve městě Pau dnes dopoledne a napadl ho v jeho kanceláři. Způsobil mu bodné rány na krku, kterým 46letý Francouz na místě podlehl.

Podle ministra vnitra Géralda Darmanina, který dnes kvůli vraždě do Pau dorazil, přijel muž do Francie v roce 2015, jeho žádost o azyl ale úřady odmítly. Povolení k pobytu nicméně získal, v roce 2017 byl však odsouzen do vězení za výtržnosti a ohrožování bodnou zbraní. Proto byl posléze vydán příkaz k jeho vyhoštění. Podle Darmanina přišel Súdánec do centra právě proto, že měl nuceně opustit Francii.

Tajné služby podle zdrojů AFP útočníka v hledáčku neměly a jeho čin není považován za teroristický.

"Je to strašlivé drama, které je o to horší, že oběť se dlouhá léta svého profesního života věnovala pomoci migrantům a žadatelům o azyl," řekl rozhlasové stanici France Bleu starosta města Pau François Bayrou, který je předsedou francouzské centristické strany MoDem a v minulosti několikrát kandidoval na prezidenta. "Žádost o azyl byla tomuto muži odmítnuta, a to z dobrých důvodů," dodal.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Francie a Rusko si podle médií potají vyhostily diplomaty

06.03.2021 18:20 Paříž a Moskva si vzájemně vyhostily diplomaty, ale učinily tak v největší tajnosti, uvedl na svém…

Slovenské pacienty s koronavirem přijali v německém Dortmundu

06.03.2021 16:43 Aktualizováno Německo dnes přijalo dva slovenské pacienty s onemocněním covid-19. Informovala o tom mluvčí…

Při tragické nehodě autobusu v Polsku zemřelo nejméně pět lidí

06.03.2021 14:44 Aktualizováno Při havárii autobusu na jihovýchodě Polska zahynulo v noci na dnešek nejméně pět lidí a další čtyři…

Polsko chce pomoci Česku s koronavirovými pacienty, čeká na signál

06.03.2021 13:40 Polsko je připravené pomoci Čechům v boji proti pandemii koronaviru a čeká na signál české strany,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama