Okradení Jakubiskova štábu: Soud vynesl tresty, zloději doplatili na notebook

Soudy na východním Slovensku uznaly vinnými tři muže za to, že loni ukradli techniku a další elektroniku filmařskému štábu režiséra Juraje Jakubiska. Dva obžalovaní si odpykají trest ve vězení, jejich komplic dostal podmínku. Napsal to dnes regionální list Korzár.

Přidejte svůj názor

Jakubisko, Juraj
doporučujeme

Krajský soud v Košicích podle listu v pondělí potvrdil verdikt nižšího soudu vůči dvěma obžalovaným, které soud první instance poslal do vězení a kteří se odvolali. Rozhodnutí krajského soudu je pravomocné. Třetí odsouzený, který se k činu přiznal, dříve přijal podmínku.

Zloději kradli v pokoji penzionu v turistické lokalitě Čingov ve Slovenském ráji, kde měl štáb uložené věci. Filmaři tam natáčeli pohádku. Policie způsobenou škodu vyčíslila na téměř 19.000 eur (484.500 korun). Většinu odcizených věcí, které se pachatelé snažili prodat, kriminalisté zajistili na různých místech. K odhalení zlodějů policii pomohlo lokalizační zařízení, instalované v jednom z ukradených notebooků.

Jednoho ze zlodějů, který byl v minulosti 15krát trestán, soud za krádež potrestal tříletým vězením. Dalšího obžalovaného senát soudu poslal do vězení na půldruhého roku. Oba původně vinu popírali, krátce před vynesením verdiktu krajským soudem se k činu přiznali. Třetí odsouzený vyvázl s ročním trestem vězení, který mu okresní soud odložil na zkušební dobu půldruhého roku.

Kvůli tomu, že zloději ukradli filmařům také speciální paměťové zařízení, musel štáb přerušit natáčení a vyčkat na dodání nových paměťových karet z Prahy, kde Jakubisko žije. Natočené záběry pokračování pohádky Perinbaba štáb zálohoval.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Volby Velká Británie 2019: Konzervativci Borise Johnsona jasně vyhráli.…

13.12.2019 00:13 Aktualizováno Předčasné parlamentní volby v Británii vyhrála dnes Konzervativní strana premiéra Borise Johnsona.…

Jednání o klimatické neutralitě EU dohodu nepřinesla

12.12.2019 22:02 Mezi lídry členských zemí Evropské unie ani po třech hodinách jednání o podpoře klimatické…

Francie uleví Řecku. Přijme stovky azylantů

12.12.2019 20:12 Francie přijme v příštích měsících 400 žadatelů o azyl, kteří nyní pobývají v táborech pro migranty…

Trump se opět navezl do aktivistky Grety, ta ho vzápětí zpražila

12.12.2019 17:49 Americký prezident Donald Trump doporučil ve svém dnešním ranním tweetu Švédce Gretě Thunbergové,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama