Otazníky nad koronavirem: Není jasné, kde se nakazil Dán, který lyžoval v Itálii

Italská média informují o případu Dána, který minulý týden lyžoval v severní Itálii a u kterého se vyskytl nový koronavirus. Zatím není jasné, kde se muž nakazil, napsal dnes italský list Il Giorno. Dánský novinář strávil se ženou a synem dovolenou v městečku Chiesa u lyžařského střediska v údolí Valmalenco.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Středisko leží v provincii Sondrio, která spadá do Lombardie. Rodina toto pondělí odletěla z milánského letiště Malpensa, u ženy a syna se infekce nezjistila.

V celé Lombardii je koronavirus registrován u více než 400 lidí. Sondrio samé zatím hlásí tři případy - vedle zmíněného Dána ještě dva studenty zemědělské školy v městě Codogno jihovýchodně od Milána, kteří ale pocházejí z provincie Sondrio, konkrétně z obcí Gordona a Valdidentro. Valdidentro sousedí s italskými lyžařskými středisky Bormio a Livigno.

Turistická centrála v Livignu na poplašné zprávy, které se šíří po internetu, reagovalo trojicí videí, která ukazují plné ulice i sjezdovky. Dva Češi a jedna Slovenka v nich odrazují od paniky.

Radní městečka Chiesa se dnes ráno kvůli situaci sešli a radnice posléze vydala prohlášení, že v údolí Valmalenco nejsou žádní infikovaní a že dánský turista se tam nenakazil. V týdnu, který tu strávil, byla místa, kde se shromažďují lidé, uzavřená, a tak měl minimální styk s okolím.

Turistům radnice vzkazuje, že místní jsou klidní, obchody plné a že není třeba obávat se dovolené v této lokalitě.

Italské úřady se snaží zjistit, s kým dánská rodina přišla do styku, aby mohly ověřit, zda někdo není nakažený. Podle deníku Il Giorno ovšem není jisté, že se samotný Dán nakazil na horách. A stejně tak není jisté, zda spolu souvisí tento případ a zmíněná dvojice studentů.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kam za zábavou? Němci kvůli covid-19 mění zvyky: Roste zájem o autokina

07.04.2020 10:35 V Německu se v posledních týdnech výrazně zvýšila návštěvnost autokin, která v době rychle se…

Prezidentské volby v Polsku se blíží. Sejm schválil korespondenční…

07.04.2020 10:04 Dolní komora polského parlamentu, Sejm, v noci na dnešek po dlouhém jednání schválila plán…

Německo má kolem 100 tisíc případů koronaviru, značně vzrostl počet mrtvých

07.04.2020 08:39 V Německu za minulých 24 hodin přibylo více než 3800 případů koronaviru a země jich nyní má 99.225.…

Francouzi v karanténě: Lékem na depresi je Louis de Funes, píše agentura…

07.04.2020 08:35 Aktualizováno Miliony Francouzů se i přes koronavirovou krizi a karanténu v odpoledních a večerních hodinách…

Související:

Právě se děje

Další zprávy