Papež František věřící vyzval k dodržování koronavirových restrikcí

Papež František dnes vyzval, aby lidé dodržovali doporučení vlád a zdravotnických úřadů ohledně koronaviru. Vzpomněl i na oběti nedávných teroristických útoků ve Francii a Rakousku, informovala agentura AP. Vatikán v prohlášení oznámil, že kvůli epidemii covidu-19 se od čtvrtka uzavřou tamní muzea.

Papež František
doporučujeme

Papežovy pravidelné audience pro veřejnost se počínaje dneškem kvůli narůstajícím počtům nakažených opět vrátily do knihovny Apoštolského paláce, odkud Vatikán vysílal krátká Františkova vystoupení. Kromě dodržování koronavirových restrikcí hlava katolické církve připomněla památku "bezbranných obětí terorismu" v evropských zemích. Útoky, jakými byly ty v Nice a ve Vídni, podle něj nesmí ohrozit spolupráci různých náboženství, píše agentura DPA.

Do kostela v jihofrancouzském Nice minulý týden vtrhl útočník ozbrojený nožem a s výkřiky Alláhu akbar (Bůh je veliký). Zemřeli tři lidé. Ve Vídni střelec v pondělí večer zabil čtyři lidi a dalších nejméně 22 zranil. Pachatel byl podle úřadů příznivcem teroristické organizace Islámský stát.

Hlava katolické církve se dnes také pomodlila za nemocné, doktory, zdravotní sestry, dobrovolníky a všechny ty, kteří svou prací s nemocnými "riskují vlastní životy, ale činí tak z lásky, povinnosti a z lásky k bližnímu".

Dnešní audience se v soukromé knihovně kromě 83letého papeže zúčastnilo okolo deseti kněží, kteří udržovali bezpečné odstupy. Nikdo z nich však neměl nasazenou roušku.

V souladu se zpřísněním pravidel v Itálii dnes Vatikán oznámil uzavření svých proslulých muzeí, jejichž součástí je i Michelangelova Sixtinská kaple. Uzavírka potrvá nejméně do 3. prosince, uvedl dnes Vatikán v prohlášení. Vatikánské památky každoročně přilákají okolo šesti milionů návštěvníků a pro maličký stát v centru Říma jsou významným zdrojem příjmů. Letošní výdělek však podobně jako jiná místa závislá na turismu poznamenala pandemie covidu-19; kvůli šíření koronaviru byla muzea uzavřená už letos na jaře, znovuotevřela až 1. června, píše agentura Reuters.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Europoslanci odsoudili omezení možnosti potratů v Polsku

26.11.2020 21:54 Aktualizováno Evropský parlament dnes odsoudil říjnové rozhodnutí polského ústavního soudu zásadně omezit možnost…

Itálie, Španělsko i Turecko hlásí za den víc nakažených covidem

26.11.2020 21:35 Aktualizováno V Itálii přibylo za posledních 24 hodin 29.003 nákaz koronavirem SARS-CoV-2 a dalších 822 zemřelých…

Za videoklip o vraždě Samuela Patyho padl nepodmíněný trest

26.11.2020 21:01 Osmnáctiletý Francouz byl dnes odsouzen k 15 měsícům nepodmíněně za šíření videoklipu vyzývajícího…

Veto unijního rozpočtu je podle Maďarska a Polska nutné

26.11.2020 19:59 Aktualizováno Maďarsko a Polsko považují za nutné své veto sedmiletého rozpočtu Evropské unie a unijního fondu na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama