Papež se kvůli bolestivému ischiasu nezúčastní dvou bohoslužeb

Papež František se kvůli bolesti zad a nohy nezúčastní tradiční silvestrovské bohoslužby Te Deum, ani novoroční bohoslužby. S odvoláním na prohlášení Vatikánu o tom dnes informovala agentura Reuters. Připomněla, že 84letý papež dlouhodobě trpí ischiasem.

Papež František
doporučujeme

Místo papeže silvestrovskou bohoslužbu ve Svatopetrském chrámu odslouží kardinál Giovanni Battista Re, na novoroční bohoslužbě jej ve vatikánské bazilice zastoupí kardinál Pietro Parolin. Polední modlitby na Nový rok v knihovně Apoštolského paláce se již pontifex zúčastní.

Podle agentury Reuters je to poprvé za několik posledních let, co František kvůli zdravotnímu stavu zrušil některou ze svých větších papežských povinností.

Vatikánský mluvčí Matteo Bruni uvedl, že papež trpí "bolestivým ischiasem". Ischias, česky též houser či ústřel, je označením pro bolest způsobenou zánětem či sevřením sedacího nervu. Projevuje se bolestí v dolní části zad, která může přecházet i do nohou. Podle Bruniho papeže bolí pravá noha. Podle agentury Reuters má někdy papež kvůli ischiasu problémy s chůzí.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Francouzský zdravotní ústav navrhl dávat druhou dávku vakcíny až po 42…

23.01.2021 15:05 Francouzský zdravotnický ústav (HAS) dnes navrhl, aby zdravotníci druhou dávku vakcíny proti…

Prioritou českého předsednictví v EU by podle Petříčka mělo být její…

23.01.2021 08:07 Prioritami českého předsednictví v Evropské unii (EU) v druhé polovině roku 2022 budou rozšíření…

OLAF uzavřel podvody s dotacemi na Slovensku. Navázali jsme na Kuciakovu…

22.01.2021 22:01 Aktualizováno Evropský úřad pro Odhalování podvodů (OLAF) uzavřel tři případy týkajících se přímých plateb v…

Reprodukční číslo se zhoršuje, počet mrtvých v Německu je enormní

22.01.2021 22:01 Aktualizováno Index protiepidemického rizika PES je dále na 73 bodech a více než týden se tak drží ve čtvrtém z…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama