Paradox. Protiimigrační AfD je silná tam, kde uprchlíků žije málo, prokázala studie

Podpora protiimigrační strany Alternativa pro Německo (AfD) je nejsilnější tam, kde téměř žádní migranti nežijí. Vyplývá to ze studie nadace Mercator, o které informoval list Frankfurter Allgemeine Zeitung. Výjimku podle ní tvoří místa, kde se zvýšil počet imigrantů skokově.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Podle studie, která analyzovala výsledky parlamentních voleb z roku 2017, byla protiimigrační a protiislámská AfD v jednotlivých volebních obvodech o to úspěšnější, čím méně imigrantů v nich žilo. Nadace Mercator se přitom soustředila pouze na cizince ze zemí mimo Evropskou unii.

"Prostá přítomnost skupin migrantů tedy neposiluje volební výsledek AfD, ale naopak jej oslabuje," zní závěr studie, na které se podíleli také výzkumníci z Technické univerzity v Drážďanech a Univerzity Duisburg-Essen.

Podle nadace Mercator nicméně existuje jedna výjimka. Podpora protiimigrační AfD je totiž vysoká také v těch obvodech, ve kterých se počet imigrantů ze zemí mimo EU zvýšil v posledních letech skokově. Obzvlášť je to znát v místech, kde do té doby migranti prakticky nežili.

Pravicově populistická AfD získala v posledních volbách do Spolkového sněmu v roce 2017 12,6 procenta hlasů a po vzniku koaliční vlády konzervativní unie CDU/CSU a sociálních demokratů (SPD) se stala nejsilnější opoziční stranou. Ve třech podzimních volbách do zemských sněmů se stala druhou nejsilnější stranou a v Sasku, Braniborsku i Durynsku získala více než pětinu hlasů.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Slovenský premiér Pellegrini byl hospitalizován, před volbami ruší…

23.02.2020 12:08 Slovenského premiéra Petera Pellegriniho hospitalizovali v noci na dnešek kvůli akutní infekci…

Covid-19 v Itálii: Nakaženo přes 100 lidí, zvažuje se nasazení armády

23.02.2020 12:00 Počet lidí nakažených koronavirem v Itálii už překročil stovku, nemocní jsou v pěti regionech na…

Z Vídně odstartovalo letadlo s českou humanitární pomocí Číně

23.02.2020 11:24 Aktualizováno Z Vídně dnes odstartovalo rakouské letadlo s nákladem české humanitární pomoci, které přepraví do…

V rakouských horách zahynul český chlapec (†6). Zřítil se do hloubky 60…

23.02.2020 10:51 Při sestupu z rakouské hory Drachenwand u jezera Mondsee zahynul v sobotu šestiletý chlapec z Česka…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama