Paříž chce obyvatelům zadarmo rozdat dva miliony roušek

Paříž chce svým obyvatelům na ochranu před koronavirem zadarmo rozdat na dva miliony roušek. Starostka Anne Hidalgová řekla, že akce vyjde francouzskou metropoli na tři miliony eur (téměř 82 milionů Kč). Hidalgová svůj plán dnes nastínila v nedělníku Le Journal du Dimanche.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Do konce měsíce by mělo být k dispozici zatím půl milionu roušek na opakované použití. Do poloviny května by měl být takovou rouškou vybaven každý obyvatel užší Paříže, která čítá 2,2 milionu obyvatel. Hidalgová svůj plán dnes nastínila v nedělníku Le Journal du Dimanche.

Roušky budou nabízet lékárny. Zprvu se budou rozdávat především těm lidem, kteří před nemocí covid-19 potřebují zvláštní ochranu.

Hidalgová se vyslovila i pro povinné nošení roušek v metru, autobusech a v příměstských vlacích. Ve Francii zatím takové nařízení neplatí, podotýká agentura DPA.

Centrum Paříže je velmi hustě osídlené, na jednom kilometru čtverečním žije podle starostky v průměru 20.000 lidí. V některých čtvrtích je to až 40.000 lidí.

Hidalgová oznámila, že postupně by se měla většina obyvatel hlavního města podrobit testu na koronavirus. Prioritní budou zaměstnanci v pečovatelských službách a v domovech pro seniory a státní zaměstnanci, kteří přicházejí do kontaktu s klienty z řad občanů.

Francouzi jsou převážně zavření doma od 17. března, nařízení zatím platí do 11. května. Teprve po tomto datu by se omezení přijatá proti šíření koronaviru měla postupně uvolňovat. V zemi dosud nákaze covid-19 podlehlo přes 19.000 lidí.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Španělsko hlásí už druhý den jen jedno úmrtí s covidem-19

28.05.2020 20:17 Španělské ministerstvo zdravotnictví dnes oznámilo už druhý den v řadě pouze jedno úmrtí pacienta s…

Francie se chystá od 2. června na rozsáhlé uvolnění restrikcí

28.05.2020 19:13 Ve Francii začne 2. června další rozsáhlá fáze uvolňování ochranných opatření zavedených kvůli…

V Itálii zemřelo za den 70 lidí s koronavirem, nejméně od neděle

28.05.2020 19:10 Počet úmrtí pacientů s koronavirem se v Itálii za poslední den zvýšil o 70 na 33.142. Jde o…

Konflikt v Libyi nebezpečně graduje, Západ se obává "syrského scénáře"

28.05.2020 17:22 Vzrůstající aktivita Turecka a Ruska v Libyi vyvolává otázku, zda se situace v severoafrické zemi…

Související:

Právě se děje

Další zprávy