Paříž hlásí stav nouze. Nemocnice pacienty nezvládají

Nemocnice v regionu Paříže vstoupily dnešním dnem kvůli vzrůstajícímu počtu pacientů s koronavirem do stavu nouze: ruší svým zaměstnancům dovolené a omezují plánované operace. Pacienti s covidem-19 už obsadili v oblasti metropole bezmála polovinu všech lůžek na jednotkách intenzivní péče, napsala agentura Reuters. Počty nových případů jsou přitom nadále rekordně vysoké, ve středu úřady informovaly o 18.746 lidech s pozitivním testem, dnes infikovaných přibylo 18.129.

Francie, Paříž, ilustrační foto
doporučujeme

"Vzhledem k tlaku, který je na lůžka na pohotovostech a na standardní nemocniční lůžka, jsem zdravotnické instituce požádal, aby mobilizovaly veškeré své zdroje a připravily se na nadcházející dny," napsal na twitteru Aurelien Rousseau, který ve v pařížském regionu zodpovědný za oblast zdravotnictví.

Ministerstvo zdravotnictví dnes oznámilo, že počet nových případů za posledních 24 hodin byl opět nad hranicí 18.000. Rychle se zvyšuje i množství lidí, kteří kvůli vážnému průběhu covidu-19 potřebují nemocniční péči. Za poslední den přibylo v nemocnicích přes 700 pacientů s koronavirem, z nich 114 putovalo na jednotky intenzivní péče, kde je nyní celkem přes 1400 osob, což je nejvyšší počet od května.

Francouzský prezident Emmanuel Macron ve středu oznámil, že zemi čekají nová omezení v místech, kde se nemoc šíří příliš rychle. Francouzská média dnes napsala, že ministr zdravotnictví zřejmě ještě dnes zpřísní restrikce ve městech Lyon, Lille, Grenoble a Saint-Etienne, kde bude nejspíš nově vyhlášen nejvyšší stupeň rizika.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na Slovensku strmě vzrostl počet nově nakažených. Ve hře je lockdown

21.10.2020 12:43 Aktualizováno Slovensko v úterý zaznamenalo rekordní počet nově potvrzených případů koronaviru, přibylo 2202…

V Německu přibylo 7595 nakažených covidem, rekordní přírůstek hlásí…

21.10.2020 12:36 Aktualizováno V Německu za posledních 24 hodin přibylo 7595 případů nákazy koravirem. Přírůstek je jen o málo…

Slovensko patrně začne testovat cestující na hranicích, některé přechody…

21.10.2020 12:05 Slovensko patrně 2. listopadu začne na hranicích se sousedními zeměmi testovat cestující na…

Ursula von der Leyenová má negativní test na koronavirus

21.10.2020 12:01 Test na koronavirus, který si nechala udělat předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama