Paříž se proměnila ve skládku. V ulicích se kvůli stávce hromadí odpadky

V ulicích Paříže se hromadí odpadky. Jejich odvoz narušila stávka ve třech spalovnách v okolí francouzské metropole, informoval server BFMTV. Zaměstnancům spaloven se nelíbí plánovaná vládní důchodová reforma, proti které ve Francii lidé různých profesí protestují již dva měsíce.

Přidejte svůj názor 11 komentářů

odpady
doporučujeme

Provoz spaloven v Saint-Ouen, Ivry-sur-Seine a Issy-les-Moulineaux je kvůli stávce narušený již deset dní. Odpad z metropole tak popeláři sváží na 15 provizorních sběrných míst.

Podle BFMTV mohou ale od minulého víkendu denně odvézt jen 1900 tun odpadu. Běžně přitom denně vyvezou odpadky o hmotnosti o tisíc tun vyšší. Kolem popelnic se tak hromadí pytle se zbytky z domácností šesti milionové pařížské aglomerace.

Podle zástupce radnice francouzského hlavního města Paula Simondona je jediným řešením nastalé situace obnovení provozu spaloven. Na twitteru vyzval francouzskou vládu, aby "přijala zodpovědnost" a zajistila, aby spalovny opět začaly fungovat. Odboráři ale chtějí provoz spaloven blokovat přinejmenším do pátku.

Ve Francii se již od 5. prosince loňského roku protestuje proti chystané reformě důchodového systému. Protestní akce na přelomu roku ochromily mimo jiné hromadnou dopravu v Paříži a jejím okolí. V posledních týdnech sice počet účastníků demonstrací klesá, proti vládní reformě se ale lidé různých profesí nadále bouří.

Vláda chce zavést univerzální, "bodový" penzijní systém. Ten současný, který zahrnuje 42 speciálních režimů s výhodami pro jisté skupiny, považuje za příliš komplikovaný a nespravedlivý.

Loading...
Vstupte do diskuze (11)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Portugalský parlament schválil eutanazii a asistovanou sebevraždu

20.02.2020 20:54 Portugalský parlament dnes v prvním čtení schválil zákony legalizující eutanazii a asistovanou…

Summit EU přerušen. Michel chce bilaterální jednání

20.02.2020 20:49 Dnešní mimořádný summit Evropské unie o rozpočtu pro období 2021-2027 předseda Evropské rady…

Slovenský parlament opět funguje, skupina poslanců po dvou dnech ukončila…

20.02.2020 19:33 Aktualizováno Obstrukce části slovenských poslanců, kteří v parlamentu na protest proti projednávání návrhů…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama