Pátý podezřelý z velké drážďanské loupeže nadále uniká, razie skončila nezdarem

Německé policii stále uniká pátý podezřelý v kauze předloňské krádeže historických klenotů v Drážďanech, neúspěšná byla i dnešní domovní prohlídka v Berlíně. Informovala o tom agentura DPA. První čtyři podezřelé policisté zatkli už v listopadu a v prosinci.

Německá policie, ilustrační foto
doporučujeme

V polovině prosince německá policie v Berlíně zadržela čtvrtého muže obviněného z krádeže šperků z drážďanské historické klenotnice Grünes Gewölbe (Zelená klenba). Pocházel stejně jako trojice jeho už dříve zatčených kompliců z arabského rodinného klanu Remmových v německém hlavním městě. Šlo o 21leté dvojče stále unikajícího podezřelého.

Speciální policejní jednotka a kriminalisté ze Saska dnes zasahovali v bytě v berlínském městském obvodě Neukölln, ale hledaného muže nenašli, potvrdilo drážďanské státní zastupitelství. Zabaveny byly pouze dva mobilní telefony a několik dokumentů.

"Měli jsme oprávněné tušení, že se v bytě zdržuje," řekl mluvčí státního zastupitelství v saské metropoli Lorenz Haase. Cílem domovní prohlídky bylo podle něj zatčení podezřelého Abdula R. V bytě v městské části Rudow však nebyl. "Nadále po něm intenzivně a také veřejně pátráme," dodal Haase.

Policie dvojčata spolu s dalšími třemi již zatčenými muži podezřívá, že se předloni v noci na 25. listopadu podíleli na vloupání do známé drážďanské klenotnice. Z ní zmizelo asi 20 barokních šperků.

Podle tehdejších informací bulvárního listu Bild měly cennosti hodnotu až miliardy eur (přes 26 miliard Kč). Zástupci klenotnice ale trvali na tom, že hodnota odcizených věcí je nevyčíslitelná. Na dopadení pachatelů byla vypsána odměna 500.000 eur (asi 13,1 milionu korun).

Klenotnice Grünes Gewölbe ležící v samém srdci historického drážďanského Starého města patří k největším v Evropě a jsou v ní uchovávány cenné historické sbírky Saska od renesance až po klasicismus. Vznikla v 16. století a veřejnosti jsou její sbírky přístupné od roku 1724. Název klenotnice byl odvozen od původního malachitového nátěru její klenby.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Koronavirus má v USA víc obětí než druhá světová. Reprodukční číslo v…

21.01.2021 22:12 Aktualizováno Index protiepidemického rizika PES zůstává druhý den na 73 bodech. Více než týden se tak drží ve…

O střetu ve Sněmovně píše světový tisk. Volného nazvali ultrapravicovým…

21.01.2021 21:43 Potyčka v českém parlamentu, kterou vyvolal nezařazený poslanec Lubomír Volný, zaujala média okolní…

Bavorsko je připraveno část testů pro české pendlery hradit

21.01.2021 20:58 Bavorsko je připraveno nad rámec jednoho testu týdně v Česku další testy českým pracovníkům hradit.…

Nizozemsko zavádí platit zákaz nočního vycházení

21.01.2021 20:15 V Nizozemsku bude od soboty platit zákaz nočního vycházení. Bude první od konce druhé světové války…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama