Pět mrtvých dětí v Německu podle policie zavraždila jejich matka

Za úmrtím pěti dětí v západoněmeckém městě Solingen z tohoto týdne stojí podle vyšetřovatelů jejich 27letá matka, která je zřejmě zadusila. Žena se následně pokusila o sebevraždu skokem pod vlak, přežila však s těžkými zraněními, napsala agentura AFP.

Německá policie, ilustrační foto
doporučujeme

Podle vedoucího vyšetřovacího týmu Marcela Maierhofera podala matka svým dětem ve věku jeden, dva, tři, šest a osm let sedativa. Uvedl rovněž, že žena není ve stavu, kdy by mohla odpovídat na otázky policie, a že v době činu byla "emocionálně přetížena" kvůli rozchodu s otcem čtyř ze svých dětí. Matka je přes svoje zranění mimo ohrožení života.

Těla zemřelých dětí, která podle vyšetřovatelů nenesla známky násilí, nalezla policie ve čtvrtek v jejich rodinném bytě poté, co ji na ně upozornila jejich babička.

Šesté dítě ve věku 11 let zůstalo naživu. Matka jej ve čtvrtek ráno poslala k jeho babičce do několik desítek kilometrů vzdáleného města a sama se pak vydala do Düsseldorfu, kde se vrhla pod vlak. Předtím napsala své matce zprávu o tom, že zabila pět svých dětí, protože už "nemůže dál pokračovat".

Smrt dětí způsobila podle agentury AP v Německu šok. V Solingenu pozastavili kandidáti v místních volbách svou volební kampaň, plánovaný protest proti krajní pravici se tam dnes proměnil ve vzpomínkovou akci na hlavním náměstí.

"Naše úřady udělají vše pro to, aby tento případ vyřešily," řekl ministerský předseda Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet. "Rodinu, babičku, přeživšího chlapce a všechny, kdo jsou zasaženi touto událostí, doprovází ve svých myšlenkách mnoho lidí," dodal.

Matka dětí je v případu jedinou podezřelou, zapojení tří otců celkem šesti dětí do incidentu úřady nevyšetřují.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Polsko chce trestat Facebook či Twitter, chystá k tomu zákon

15.01.2021 18:03 Polské ministerstvo spravedlnosti dnes oznámilo, že připravuje nový zákon, který by měl omezit moc…

Madrid zpřísní omezení kvůli koronaviru, zůstanou mírná. Katalánsko…

15.01.2021 17:34 Aktualizováno Vedení madridského regionu, kde od začátku roku výrazně vzrostl počet nakažených koronavirem SARS…

ONLINE: Registrační systém k očkování měl potíže, Čína vyhlásila lockdown…

15.01.2021 17:06 Aktualizováno Čína zaznamenala nejvyšší denní přírůstek nakažených koronavirem za posledních více než deset…

Od pondělí budou nutné testy na covid z Maďarska či Malty

15.01.2021 15:50 Od pondělí budou nově potřeba negativní testy na koronavirus při návratu z Maďarska, Malty, Azorů a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama