Po střetech migrantů na Kypru bylo zraněno 35 lidí

Při potyčkách v přeplněném táboře pro migranty na Kypru utrpělo zranění nejméně 35 lidí, 24 z nich skončilo v nemocnici. Policie v pondělí večer zasahovala poté, co se v táboře popralo asi 600 lidí různých národností, uvedl server Cyprus Mail. Zatím není jasné, co potyčky způsobilo.

Uprchlíci, ilustrační foto
doporučujeme

V táboře Purnara západně od Nikósie je místo zhruba pro 1000 žadatelů o azyl, nyní jich tam pobývá více než 1500. V poslední době téměř denně přibývají noví migranti, kteří připlouvají přes Středozemní moře, nejčastěji z Turecka.

Dnes ráno podle policie na severozápadní pobřeží ostrova dorazil člun s 19 migranty. "Další lidi už přijímat nemůžeme," řekl rozhlasové stanici RIK3 kyperský ministr vnitra Nikos Nuris.

Prezident Nikos Anastasiades opakovaně žádá o pomoc EU, protože podle něj malý středomořský stát s 1,2 milionu obyvatel nese nepřiměřeně velký podíl starostí o nové žadatele o azyl.

V zemi je podle prezidentské kanceláře 35.000 lidí, kteří o azyl žádají nebo ho už získali. Migranti tvoří 3,5 procenta kyperské populace; pokud by tolik žadatelů o azyl mělo procentuálně například Německo, šlo by o zhruba tři miliony osob.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

OLAF uzavřel podvody s dotacemi na Slovensku. Navázali jsme na Kuciakovu…

22.01.2021 22:01 Aktualizováno Evropský úřad pro Odhalování podvodů (OLAF) uzavřel tři případy týkajících se přímých plateb v…

Reprodukční číslo se zhoršuje, počet mrtvých v Německu je enormní

22.01.2021 22:01 Aktualizováno Index protiepidemického rizika PES je dále na 73 bodech a více než týden se tak drží ve čtvrtém z…

V Itálii zemřela desetiletá dívka kvůli TikToku. Snažila se omdlít

22.01.2021 21:43 Italské úřady začaly vyšetřovat smrt desetileté dívky, která se udusila kvůli "zkoušce odvahy" na…

Německo zařadilo Česko na seznam vysoce rizikových zemí

22.01.2021 20:03 Aktualizováno Německo zařadilo Českou republiku na seznam epidemicky vysoce rizikových zemí a zpřísněná opatření…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama