Pobřežní stráž zachránila u Kypru 34 syrských migrantů

Kyperská pobřežní stráž dnes z lodi u severozápadního pobřeží ostrova zachránila 34 syrských migrantů. Informovala o tom agentura AP, podle níž Kypr oznámil, že přesáhl limit svých kapacit pro připlouvající migranty a požádal ostatní členské státy EU, aby si alespoň 5000 migrantů, kteří jsou na ostrově, rozdělily mezi sebe.

Přidejte svůj názor 16 komentářů

uprchlíci
doporučujeme

Podle AP byla vyslána hlídka pobřežní stráže, aby loď s migranty doprovodila do přístavu. Plavidlo vyplulo z turecké Alanyi. Všech 34 běženců bylo pak přepraveno do přijímacího centra pro migranty v Nikósii, všichni běženci jsou muži, přičemž nejmladšímu je 17 let.

Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) uvedla, že letos do 22. listopadu do Evropy přes moře dorazilo 95.600 migrantů, což je asi o osm procent méně, než za stejné období loni. Během plavby přes Středozemní moře letos zemřelo 1091 lidí. Nejvíce běženců dorazilo do Řecka a Španělska (53.163, respektive 22.544), menší počet pak do Itálie, na Maltu a na Kypr.

Unijní země se od vrcholu migrační krize marně snaží shodnout na reformě azylového systému. Německo a Francie přišly v září s návrhem na dobrovolné přebírání migrantů z oblasti centrálního Středomoří, k němuž se ovšem přihlásilo jen několik dalších západoevropských zemí.

S novým návrhem reformy unijního azylového systému za pomoci přerozdělování přišlo Německo koncem listopadu. Migranti by podle představ Berlína po prvotní kontrole na vnější hranici unie byli rozdělováni mezi členské země, které by měly na starosti vyřízení azylových procedur. Rozdělování migrantů podle povinných kvót dlouhodobě odmítají některé země EU, včetně ČR.

Loading...
Vstupte do diskuze (16)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Koronavirus je těžkou zkouškou i pro česko-německé páry

01.04.2020 09:54 Koronavirus je těžkou zkouškou i pro česko-německé páry, které k sobě nyní kvůli přijatým opatřením…

V Německu za úterý přibylo 5453 případů koronaviru, vzrostl i počet obětí

01.04.2020 07:19 Německo v úterý potvrdilo nákazu koronavirem u 5453 lidí, celková bilance tak vzrostla na 67.366…

Rakousko zpřísňuje opatření proti koronaviru, je to téma i v SRN

01.04.2020 05:02 Svět pokračuje v boji proti pandemii nemoci COVID-19, kterou způsobuje koronavirus. V Japonsku, kde…

Jak fungují dezinformace o koronaviru? Vědec vysvětlil, proč lidé věří…

01.04.2020 00:01 NÁZOR - V dobách krize rezonují dezinformace, konstatuje Hugo Mercier v komentáři pro server The…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama