Počet lidí nakažených koronavirem ve Francii přesáhl milion

Ve Francii se během epidemie nakazilo koronavirem již přes milion lidí. Po Španělsku je to další země v západní Evropě, co překonala tuto hranici. Podle údajů francouzského ministerstva zdravotnictví se za posledních 24 hodin potvrdila infekce u 42.000 osob, což je o 400 více než ve čtvrtek.

Francie, Paříž, ilustrační foto
doporučujeme

Celkový počet nakažených od konce ledna stoupl na 1,041.075, což činí Francii sedmou zemí s nejvyšším počtem nakažených na světě, uvádí agentura Reuters. Francie má zhruba 67 milionů obyvatel.

Počet mrtvých kvůli nemoci covid-19 se zvýšil ze čtvrtečních 162 na dnešních 298. Ve francouzských nemocnicích leží s nemocí covid-19 15.000 pacientů, o 1000 více než ve čtvrtek.

Prezident Emmanuel Macron při návštěvě nemocnice ve městě Pontoise na předměstí Paříže uvedl, že podle současných vědeckých poznatků "bude nutné žít společně s virem přinejmenším do léta". Prezident nevyloučil, že bude nutné zpřísnit již přijatá opatření a dále omezit vycházení. Současná opatření mají platit přinejmenším do začátku prosince.

Agentura AFP uvedla, že prezidentově manželce Brigitte Macronové vyšel dnes negativní test na koronavirus. První dáma byla od pondělí v izolaci kvůli kontaktu s nakaženým.

Nejvyšší francouzský správní orgán dnes zamítl žádost na zrušení zákazu nočního vycházení, který platí od soboty v Paříži a dalších osmi velkých městech. Žádost podalo několik občanských sdružení. Ve čtvrtek vláda rozhodla o rozšíření zákazu na další departementy. Zákaz nočního vycházení se tak od dnešní půlnoci dotkne 46 milionů Francouzů.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Evropa musí mít vlastní politickou strategii. Jinak bude míčem pro hru…

24.11.2020 16:00 Evropa může očekávat od zvolení demokrata Joea Bidena novým americkým prezidentem zlepšení vztahů…

Pařížští policisté během evakuace tábora bili a kopali migranty, je…

24.11.2020 15:53 Francouzský ministr vnitra Gérald Darmanin nařídil interní policejní vyšetřování pondělního zákroku…

Skandál kolem extremismu v řadách německé policie se rozrůstá, byly další…

24.11.2020 14:04 Aktualizováno Skandál kolem extremistických názorů v řadách německé policie na západě země se dál rozrůstá. Na…

Evropská komise má šestou smlouvu na vakcínu proti covidu, Moderna dodá až…

24.11.2020 13:53 Evropská komise dojednala smlouvu s americkou firmou Moderna, která státům Evropské unie zajistí až…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama